13.07.2017 17:55

Nine Inch Nails podzielił się singlem „Less Than” z nowej EP-ki

W końcu poznaliśmy pierwszy kawałek z minialbumu zatytułowanego „Add Violence”. Posłuchajcie, w jakim muzycznym kierunku zmierza kapela Trenta Reznora.

Nine Inch Nails podzielił się singlem „Less Than” z nowej EP-ki
foto: Polaris / East News

„Not the Actual Events” okazał się tylko rozgrzewką! EP-ka pojawiła się w grudniu 2016 roku, a kawałek „She’s Gone Away” został wykonany przez grupę w jednym z odcinków „Twin Peaks”. Dopiero w czerwcu 2017 Trent Reznor poinformował fanów, że minialbum był początkiem trylogii. Druga EP-ka miałaby ukazać się latem i 7 lipca 2017 lider kapeli opublikował na swoim Twitterze tajemniczego posta. Wszyscy domyślili się od razu o co może chodzić.

W końcu zagadka została rozwiązana - Nine Inch Nails właśnie opublikował nowy kawałek zatytułowany „Less Than”, który zapowiada EP-kę „Add Violence”. Premierę minialbumu wyznaczono na 21 lipca 2017. Posłuchajcie zatem, jak prezentuje się pierwszy singiel mocno nawiązujący do oldschoolowego brzmienia syntezatorów:

Jakie jeszcze kawałki znajdą się na EP-ce?

Tracklista:

  1. Less Than
  2. The Lovers
  3. This Isn't the Place
  4. Not Anymore
  5. The Background World

23 lipca 2017 w Los Angeles Nine Inch Nails rozpoczyna trasę koncertową. Natomiast trzecia EP-ka ma ujrzeć światło dzienne pod koniec 2017 roku. Zapewne po drodze czekają nas jeszcze jakieś niespodzianki, bo jak wiadomo Trent Reznor nie lubi nudy. Wystarczy wspomnieć, że pierwszą EP-kę można było zamówić wraz z tajemniczym dodatkiem, który zaskoczył niejednego fana brudząc dłonie czarnym proszkiem.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Nine Inch Nails