23.10.2018 11:31

Nine Inch Nails udostępnił koncertowy klip do „Ahead Of Ourselves”

Na scenie podczas koncertów Nine Inch Nails dzieje się naprawdę dużo. Zobaczcie, jak prezentuje się nowy, koncertowy klip od grupy Trenta Reznora.

Nine Inch Nails z koncertowym klipem
foto: materiały prasowe

Najnowszy klip Nine Inch Nails „Ahead of Ourselves – live and cold and black and infinite” został nagrany podczas trasy zespołu po Ameryce Północnej z The Jesus and Mary Chain w roli supportu. Tourne „Cold and Black and Infinite” odbywa się w ramach promocji „Bad Witch” - ostatniego wydawnictwa z trylogii, którą zapoczątkowała EP-ka „Not the Actual Events” (2016), a następnie ukazało się „Add Violence” (2017).

Nowy koncertowy teledysk od Nine Inch Nails

Teledysk jest zrealizowany z punktu widzenia pierwszej osoby i zabiera nas w sam środek chaosu, który Nine Inch Nails dokonuje na scenach podczas wyprzedanych koncertów. Za reżyserię odpowiada Brook Linder.

Pierwszym singlem z minialbumu „Bad Witch” stał się właśnie „Ahead Of Ourselves”. Tret Reznor uważa tę EP-kę za album, bo minialbumy nie są już tak ważne w biznesie muzycznym:

"

EP-ki pojawiają się tak, jak single na Spotify i innych serwisach streamingowych. W ten sposób prędzej odchodzą w niepamięć. EP-ki wydają się mieć mniejsze znaczenie w dzisiejszych czasach, gdy muzyka stała się ogólnie mniej ważna. "

Muzyk wyznał również, że nie mniej ważnym argumentem jest fakt, iż za EP-ki artysta nie pobiera opłat jak za longplay. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Nine Inch Nails