21.12.2015 11:51

Nine Inch Nails wyda 9. album w 2016 roku?

Oficjalnie wiemy, że możemy spodziewać się nowego materiału Nine Inch Nails. Oprócz tego może nas też czekać kolejny soundtrack filmowy...

Nine Inch Nails wyda 9. album w 2016 roku?
foto: Mike Gray / East News

Zespół Trenta Reznora zawsze słynął z długich przerw między kolejnymi wydawnictwami. W ostatniej dekadzie sytuacja ta uległa na szczęście znacznej poprawie. Nine Inch Nails potrafił wypuścić dwa albumy jednego roku (jak miało to miejsce w 2008, kiedy ukazały się „Ghosts I–IV” i „The Slip”), do tego doszły jeszcze ścieżki dźwiękowe z Atticusem Rossem oraz projekt poboczny How to Destroy Angels.

Ostatnim wydawnictwem Nine Inch Nails pozostaje album „Hesitation Marks” z września 2013 roku. Jak potwierdził na Twitterze sam lider grupy, po trzech latach od tej premiery możemy spodziewać się jego następcy.

Niestety, to wszystko, co na tę chwilę wiemy o nowym materiale. Czy będzie to kontynuacja drogi obranej na „Hesitation Marks”? Dalszy ciąg cyklu „Ghosts”? Być może „inne rzeczy” to zremasterowana i wzbogacona o niepublikowany wcześniej materiał reedycja „The Fragile”, którą muzyk zapowiada od lat...

A może chodzi o nowy soundtrack? Trent Reznor stworzył w 2010 roku ścieżkę dźwiękową do „The Social Network” Davida Finchera, za którą został nagrodzony Oscarem. Od tego czasu regularnie współpracuje z reżyserem - skomponował soundtracki do jego filmów „Dziewczyna z tatuażem” z 2011 roku i „Zaginiona dziewczyna” z 2014 roku.

Teraz zanosi się na to, że Reznor wspomoże swojego dawnego przyjaciela, Marka Romanka. Reżyser planuje zrealizować prequel „Lśnienia” Stanleya Kubricka - scenariusz Jamesa Vanderbilta nosi tytuł „The Overlook Hotel” i jest już prawie skończony. Choć prace nad obrazem jeszcze nie ruszyły, filmowiec już chętnie wypowiada się na temat ścieżki dźwiękowej - prawdopodobnie stworzy ją właśnie lider Nine Inch Nails.

Przypomnijmy, że Mark Romanek wyreżyserował przełomowy teledysk do utworu „Closer” z płyty „The Downward Spiral”. Inspirowany fotografiami Joela-Petera Witkina i obrazami Francisa Bacona klip był wielokrotnie nagradzany, jest też stałym elementem kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

Wczytywanie...

Trent Reznor miał skomponować muzykę do jego pełnometrażowego obrazu „Zdjęcie w godzinę” z 2002 roku, ostatecznie jednak zrobił to Reinhold Heil. Niewykorzystane utwory Reznora trafiły potem na płytę „Still” Nine Inch Nails.

Warto zwrócić uwagę, że informacją o nowym albumie Reznora zainteresował się również Gareth Evans. Czyżby reżyser „Raidu” też miał ochotę na soundtrack podpisany przez lidera NIИ?

Czekacie na nowy materiał Nine Inch Nails?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Trent Reznor Nine Inch Nails