Nine Inch Nails wyda 9. album w 2016 roku?

Jakub Gańko
21.12.2015 11:51
|north Fot. Mike Gray / East News

Oficjalnie wiemy, że możemy spodziewać się nowego materiału Nine Inch Nails. Oprócz tego może nas też czekać kolejny soundtrack filmowy...

Zespół Trenta Reznora zawsze słynął z długich przerw między kolejnymi wydawnictwami. W ostatniej dekadzie sytuacja ta uległa na szczęście znacznej poprawie. Nine Inch Nails potrafił wypuścić dwa albumy jednego roku (jak miało to miejsce w 2008, kiedy ukazały się „Ghosts I–IV” i „The Slip”), do tego doszły jeszcze ścieżki dźwiękowe z Atticusem Rossem oraz projekt poboczny How to Destroy Angels.

Ostatnim wydawnictwem Nine Inch Nails pozostaje album „Hesitation Marks” z września 2013 roku. Jak potwierdził na Twitterze sam lider grupy, po trzech latach od tej premiery możemy spodziewać się jego następcy.

Niestety, to wszystko, co na tę chwilę wiemy o nowym materiale. Czy będzie to kontynuacja drogi obranej na „Hesitation Marks”? Dalszy ciąg cyklu „Ghosts”? Być może „inne rzeczy” to zremasterowana i wzbogacona o niepublikowany wcześniej materiał reedycja „The Fragile”, którą muzyk zapowiada od lat...

A może chodzi o nowy soundtrack? Trent Reznor stworzył w 2010 roku ścieżkę dźwiękową do „The Social Network” Davida Finchera, za którą został nagrodzony Oscarem. Od tego czasu regularnie współpracuje z reżyserem - skomponował soundtracki do jego filmów „Dziewczyna z tatuażem” z 2011 roku i „Zaginiona dziewczyna” z 2014 roku.

Teraz zanosi się na to, że Reznor wspomoże swojego dawnego przyjaciela, Marka Romanka. Reżyser planuje zrealizować prequel „Lśnienia” Stanleya Kubricka - scenariusz Jamesa Vanderbilta nosi tytuł „The Overlook Hotel” i jest już prawie skończony. Choć prace nad obrazem jeszcze nie ruszyły, filmowiec już chętnie wypowiada się na temat ścieżki dźwiękowej - prawdopodobnie stworzy ją właśnie lider Nine Inch Nails.

Przypomnijmy, że Mark Romanek wyreżyserował przełomowy teledysk do utworu „Closer” z płyty „The Downward Spiral”. Inspirowany fotografiami Joela-Petera Witkina i obrazami Francisa Bacona klip był wielokrotnie nagradzany, jest też stałym elementem kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

Trent Reznor miał skomponować muzykę do jego pełnometrażowego obrazu „Zdjęcie w godzinę” z 2002 roku, ostatecznie jednak zrobił to Reinhold Heil. Niewykorzystane utwory Reznora trafiły potem na płytę „Still” Nine Inch Nails.

Warto zwrócić uwagę, że informacją o nowym albumie Reznora zainteresował się również Gareth Evans. Czyżby reżyser „Raidu” też miał ochotę na soundtrack podpisany przez lidera NIИ?

Czekacie na nowy materiał Nine Inch Nails?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.