10.07.2017 15:25

Nine Inch Nails wyda w tym tygodniu nową płytę?

Fani Nine Inch Nails głowią się nad znaczeniem zagadkowego tweeta Trenta Reznora. Na podstawie wcześniejszych sugestii lidera zespołu można spodziewać się w tym tygodniu nowego wydawnictwa ikony industrialu.

Nine Inch Nails wyda w tym tygodniu nową płytę?
foto: Tom Donoghue/Polaris/East News

Trent Reznor to bardzo tajemnicza postać i lubi kusić swoich fanów niedopowiedzeniami na temat swojej twórczości. W konsekwencji pojawienie się każdego nowego dzieła Nine Inch Nails jest dla jego miłośników zaskoczeniem. 7 lipca 2017 lider amerykańskiej grupy rocka industrialnego opublikował na swoim Twitterze bardzo zagadkowego i lakonicznego posta. Brzmiał on po prostu: „TEN TYDZIEŃ”.

Fani natychmiast skojarzyli go z wcześniejszą wypowiedzią artysty na temat jego nowej muzyki. Stwierdził on, że ostatnie jak dotąd dokonanie zespołu, EP „Not The Actual Events” z grudnia 2016 to dopiero część serii małych płytek. W czerwcu 2017 Reznor napisał w mailu do osób, które zamówiły w przedsprzedaży winylowe edycje płyt NIN:

"

Czy wiedzieliście, że ściśle tajna EP Nine Inch Nails będzie wydana przed pierwszymi koncertami, które damy tego lata?

Wiedzieliście, że „Not The Actual Events” była pierwszą częścią trylogii powiązanych EP-ek, które będą wydane w ciągu sześciu-ośmiu miesięcy? "

Pierwszy koncert po przerwie Trent da ze swoją formacją 23 lipca 2017 w Los Angeles, czyli niemal dokładnie siedem miesięcy po premierze poprzedniej EP-ki. Zgodnie z tym, co napisał lider Nine Inch Nails, do tego czasu mamy prawo się spodziewać jej następcy.

Reznor słynie z niekonwencjonalnych sposobów na promowanie swojego zespołu i interakcje z fanami. „Not The Actual Events” rozesłał im w kopertach zawierających brudzący proszek. Niedawno zagrał z NIN w serialu „Twin Peaks”, gdzie wykonał piosenkę „She’s Gone Away”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Trent Reznor Nine Inch Nails