18.06.2018 12:35

Nine Inch Nails wykonał nowy utwór „Ahead Of Ourselves” i zagrał cover Joy Division

Sporo działo się na koncercie kapeli Trenta Reznora 16 czerwca 2018. Zobaczcie nagrania z tego występu.

Trent Reznor z Nine Inch Nails
foto: Polaris/East News

Z Nine Inch Nails nie ma nudy. 16 czerwca 2018 na koncercie na The Joint In Las Vegas zespół wykonał po raz pierwszy nowy utwór Ahead Of Ourselves.

Kawałek pojawi się na EP-ce „Bad Witch” 22 czerwca 2018. Pierwszym singlem z minialbumu stał się natomiast „Ahead Of Ourselves”. EP-ka jest ostatnią częścią trylogii - pierwszym minialbumem stała się „Not The Actual Events” z 2016 roku, następnie rok później pojawił się „Add Violence”.

Posłuchajcie, jak brzmi najnowszy kawałek Nine Inch Nails:

Nine Inch Nails w coverze Joy Division

Co więcej Trent Reznor i spółka zaprezentowali cover, który ucieszył na pewno niejednego widza. Nine Inch Nails skusił się na utwór Joy Division „Digital”. Kawałek pochodzi z 1978 roku i ukazał się na A Factory Sample - EP-ce Factory Records.

Nie jest to pierwszy cover Joy Division w wykonaniu kapeli Reznora. Zespół może pochwalić się przeróbką „Dead Souls”, która pojawiła się w filmie „Kruk”.

Podczas wspomnianego koncertu obok muzyków Nine Inch Nails pojawił się również Gary Numan, by wspólnie wykonać jego kawałek „Metal”. Na pewno ten numer usłyszymy podczas koncertu Numana w warszawskiej Progresji 25 listopada 2018.

Trasa koncertowa Nine Inch Nails

W związku z premierą nowej EP-ki zespół ogłosił jesienną trasę koncertową Cold and Black and Infinite w Stanach Zjednoczonych z The Jesus and Mary Chain w roli supportu. Latem Nine Inch Nails zagra na festiwalach w Europie, w tym m.in. Meltdown, Roskilde, Rock Wechter, Montreux Jazz czy NOS Alive.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Nine Inch Nails Gary Numan