Nine Inch Nails zagrał na koncercie cover Davida Bowiego

Maciej Koprowicz
20.07.2017 11:16
Nine Inch Nails zagrał na koncercie cover Davida Bowiego Fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS, ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK

Zespół Trenta Reznora wrócił na scenę po raz pierwszy od trzech lat. Dla lidera była to okazja do złożenia hołdu swojemu muzycznemu mistrzowi, Davidowi Bowiemu.

Nine Inch Nails wystąpił 19 lipca 2017 w Bakersfield w Kalifornii. Fani mistrzów industrialnego rocka czekali na ich sceniczny powrót trzy długie lata. Mogli zastanawiać się, jakie niespodzianki zaserwuje im tym razem ich enigmatyczny lider. Trent Reznor postanowił wzbogacić koncertową setlistę NIN o cover utworu Davida Bowiego.

Brytyjski muzyk zmarł 10 stycznia 2016 w wieku 69 lat. Jego śmierć była szokiem dla wielu artystów, którzy w twórcy „Ziggy’ego Stardusta” znajdowali inspirację dla własnych dokonań. Wśród nich był również Trent Reznor, który przyznawał, że przyjaźń z Davidem pomogła mu porzucić narkotykowy nałóg.

Nic dziwnego, że lider Nine Inch Nails czuł się zobowiązany, by podziękować Bowiemu na scenie. Podczas koncertu w Bakersfield zespół wykonał utwór „I Can’t Give Everything Away”, pochodzący z ostatniego albumu zmarłego artysty, „Blackstar” z 2016. Jego wykonanie Reznor poprzedził przemową:

To nasz pierwszy show od trzech lat. Siedzieliśmy w jaskini, nagrywając albumy i ćpając. Co się działo w zewnętrznym świecie, wszystko w porządku? Nie będę mówił o cholernym Trumpie, obiecuję. Trochę minęło, odkąd graliśmy koncert. Na początku ubiegłego roku straciliśmy kogoś, kto był dla nas bardzo ważny, i dla mnie osobiście – Davida Bowiego. Byliśmy w studiu i wygłupialiśmy się, a nagle poczuliśmy, że musimy coś zrobić, przerobić to w jakiś sposób. Więc pracowaliśmy nad jego piosenką, którą odebraliśmy jako swego rodzaju zamknięcie rozdziału. Czuliśmy się z tym dobrze, nie wydaliśmy tego, ale zagramy ją dla was teraz.

Posłuchajcie, jak brzmi utwór Davida Bowiego w wykonaniu Nine Inch Nails:

Trent i spółka wrócili do koncertowania po długiej przerwie, a już 21 lipca 2017 na rynek trafi ich kolejne wydawnictwo. Nine Inch Nails przygotował EP „Add Violence”. Ujawnił już dwa pochodzące z niej utwory – „Less Than” oraz „This Isn’t The Place”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.