18.05.2018 10:45

Nine Inch Nails zaprezentował singiel „God Break Down the Door”

Utwór promuje nadchodzącą EP-kę Nine Inch Nails. Sprawdźcie, czy nowy utwór od kapeli Trenta Reznora przypadnie Wam do gustu.

Trent Reznor z Nine Inch Nails
foto: Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Trent Reznor w dniu swoich 53. urodzin zamiast przyjmować prezenty, dał je swoim fanom. Nine Inch Nails zaprezentował nowy utwór „God Break Down the Door”, który promuje EP-kę „Bad Witch”. Premiera minialbumu odbędzie się 22 czerwca 2018.

„Bad Witch” zamyka trylogię, na którą składają się „Not The Actual Events” z 2016 roku oraz „Add Violence” z 2017 roku. Każdy, kto zamówi „Bad Witch” w przedsprzedaży na oficjalnej stronie zespołu, otrzyma możliwość pobrania singla.

Nowy singiel od Nine Inch Nails

Posłuchajcie zatem, jak prezentuje się „God Break Down the Door”. Na pewno niejeden fan będzie zaskoczony tym, co za moment usłyszy:

Trylogia od Nine Inch Nails

W jednym z wywiadów Trent Reznor zdradził co nieco na temat tego, co oznacza najnowsza trylogia Nine Inch Nails:

"

Pomysł, by stworzyć te trzy EP-ki miał na celu poznanie prawdy o nas, chcieliśmy się dowiedzieć, kim teraz jesteśmy i czy pasujemy do tego świata. Pierwszy minialbum „Not The Actual Events” miał być osobistą, agresywną, autodestrukcyjną refleksją dotyczącą tego pytania i określeniem, jak się czuję w tym świecie. "

Kolejno „Add Violence” również był odpowiedzią na te same pytania, ale patrzono na to zagadnienie z boku. Jak twierdzi Trent Reznor cały system ma bardzo zimny i pesymistyczny wydźwięk.

Sprawdźcie, jakie kawałki znajdziecie na najnowszym wydawnictwie kapeli.

Nine Inch Nails „Bad Witch” - Tracklista:

  1. Shit Mirror
  2. Ahead of Ourselves
  3. Play the Goddamned Part
  4. God Break Down the Door
  5. I’m Not From This World
  6. Over and Out

Zespół ogłosił również jesienną trasę koncertową Cold and Black and Infinite w Stanach Zjednoczonych z The Jesus and Mary Chain w roli supportu. Latem Nine Inch Nails zagra na festiwalach w Europie, w tym m.in. Meltdown, Roskilde, Rock Wechter, Montreux Jazz czy NOS Alive.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Nine Inch Nails