Nirvana udostępnia koncert MTV Unplugged na YouTubie

08.11.2019 13:47
Nirvana udostępnia koncert MTV Unplugged na YouTubie Fot. , Nirvana - About A Girl (Live On MTV Unplugged, 1993 / Unedited)

Tuż przed śmiercią Kurta Cobaina w 1994 roku Nirvana zagrała koncert Unplugged dla stacji MTV. Występ trafi na YouTube'a

Fani Nirvany z pewnością ucieszą się z informacji, że koncert zespołu z serii MTV Unplugged fragmentami trafia na YouTube'a. Show zostało nagrane w Nowym Jorku w 1993 roku i jest jednym z najpopularniejszych w karierze zespołu. Dla większości słuchaczy akustyczny występ grunge'owego zespołu wydawał się mało prawdopodobny. Niektórzy nie wierzyli, że takie wydarzenie w ogóle dojdzie do skutku. Ale stało się i nagranie z koncertu okazało się niezwykle popularne. 

Nirvana udostępnia koncert MTV Unplugged na YouTubie

Na oficjalnym kanale na YouTubie zaczęły się pojawiać zremasterowane nagrania z koncertu. Co więcej, do sieci trafiło również wideo z prób do koncertu. 

Czy zespół zamierza udostępnić cały koncert na YouTubie? Tego nie wiemy. Pierwsze zremasterowane naganie z tego wydarzenia pojawiło się na kanale w październiku 2019 roku. 

Przeczytaj także

Niedawno na aukcji zlicytowano, po raz kolejny, sweter Kurta Cobaina, w którym muzyk wystąpił na MTV Unplugged w Nowym Jorku. Kardigan został zlicytowany za 334 tysiące dolarów. Ubranie pobiło swój własny rekord, który ustanowiono w 2015 roku. Wtedy został zlicytowany za 137 tysięcy dolarów. Sweter nie ma jednego guzika, ma wiele plam i dziurę wypaloną przez papierosa. Ubranie nie było prane ani razu. 

Zobacz także: Twórca okładki "Nevermind" zdradza szczegóły współpracy z Kurtem Cobainem

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.