Nirvana udostępnia koncert MTV Unplugged na YouTubie

08.11.2019 13:47
Nirvana udostępnia koncert MTV Unplugged na YouTubie Fot. , Nirvana - About A Girl (Live On MTV Unplugged, 1993 / Unedited)

Tuż przed śmiercią Kurta Cobaina w 1994 roku Nirvana zagrała koncert Unplugged dla stacji MTV. Występ trafi na YouTube'a

Fani Nirvany z pewnością ucieszą się z informacji, że koncert zespołu z serii MTV Unplugged fragmentami trafia na YouTube'a. Show zostało nagrane w Nowym Jorku w 1993 roku i jest jednym z najpopularniejszych w karierze zespołu. Dla większości słuchaczy akustyczny występ grunge'owego zespołu wydawał się mało prawdopodobny. Niektórzy nie wierzyli, że takie wydarzenie w ogóle dojdzie do skutku. Ale stało się i nagranie z koncertu okazało się niezwykle popularne. 

Nirvana udostępnia koncert MTV Unplugged na YouTubie

Na oficjalnym kanale na YouTubie zaczęły się pojawiać zremasterowane nagrania z koncertu. Co więcej, do sieci trafiło również wideo z prób do koncertu. 

Czy zespół zamierza udostępnić cały koncert na YouTubie? Tego nie wiemy. Pierwsze zremasterowane naganie z tego wydarzenia pojawiło się na kanale w październiku 2019 roku. 

Przeczytaj także

Niedawno na aukcji zlicytowano, po raz kolejny, sweter Kurta Cobaina, w którym muzyk wystąpił na MTV Unplugged w Nowym Jorku. Kardigan został zlicytowany za 334 tysiące dolarów. Ubranie pobiło swój własny rekord, który ustanowiono w 2015 roku. Wtedy został zlicytowany za 137 tysięcy dolarów. Sweter nie ma jednego guzika, ma wiele plam i dziurę wypaloną przez papierosa. Ubranie nie było prane ani razu. 

Zobacz także: Twórca okładki "Nevermind" zdradza szczegóły współpracy z Kurtem Cobainem

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.