22.10.2019 14:50

Nirvana opublikowała nową wersję utworu "Polly" z MTV Unplugged [WIDEO]

Z okazji 25-lecia ukazania się koncertu Nirvany w ramach cyklu MTV Unplugged muzycy przygotowali dla fanów kilka niespodzianek.

Nirvana
foto: Video grab/Ferrari Press/East News

MTV Unplugged to seria koncertów, na których artyści śpiewają na żywo swój repertuar w wersjach akustycznych. W akcji wzięło udział wiele gwiazd rocka i metalu. Koncerty MTV Unplugged zagrali muzycy Alice In Chains, Korn, Bon Jovi, Elton John, KISS oraz polski Hey, Wilki czy Kult. Jednak to album koncertowy grupy Nirvana jest najczęściej wymieniany jako ten kultowy.

Nirvana z nową wersją "Polly" z MTV Unplugged 

Zespół Kurta Cobaina zagrał bez prądu w Nowym Jorku w 1993 roku. Sprzedaż materiału na całym świecie wynosi około 16 milionów egzemplarzy, a magazyn Rolling Stone uważa wydawnictwo za jeden z 10 najlepszych albumów koncertowych jakie kiedykolwiek się ukazały. Od wydarzenia mija 25 lat. Z tej okazji na rynku pojawi się nowe, rozszerzone wydanie nagrań na winylach.

Nirvana
Nirvana
Przeczytaj także Sweter Kurta Cobaina znowu trafił na aukcję. Nigdy nie był prany...

Na reedycji płyty poza podstawową tracklistą pojawi się również 5 nagrań z próby, które dotychczas były dostępne wyłącznie w wersji DVD. Poza winylami, muzycy Nirvany opublikowali na oficjalnym kanale zespołu jeszcze inną niespodziankę dla swoich fanów. Na YouTubie pojawiła się zremasterowana wersja utworu "Polly" z koncertu MTV Unplugged, którą możecie obejrzeć poniżej w wersji HD:

Zobacz też: Córka Kurta Cobaina pokazała kolekcję ubrań z rysunkami jej ojca

Tagi: Rock News Nirvana