Nirvana z niespodzianką dla fanów na Walentynki. Limitowane wydawnictwo liczy zaledwie 500 kopii

Joanna Chojnacka
20.01.2021 13:06
Kurt Cobain Fot. Video grab/Ferrari Press/East News

Z okazji Walentynek ukaże się limitowana edycja kasety "Bleach" grupy Nirvana. Będzie dostępna w czerwonym kolorze. Nakład? Jedyne 500 sztuk.

Jeśli Twoja druga połówka jest fanem/fanką Nirvany, chyba nie musisz już dłużej rozglądać się za prezentem z okazji Dnia Zakochanych. Debiutanckie wydawnictwo zespołu zostanie wznowione na specjalnym nośniku.

Nirvana z limitowaną wersją "Bleach" na kasecie z okazji Walentynek

Pierwszy studyjny album legendy grunge'u "Bleach" ukazał się 15 czerwca 1989 roku za pośrednictwem wytwórni Sub Pop Records. Wówczas niewiele osób spodziewało się, że kapela zmieni na zawsze oblicze muzyki już za kilka lat.

Początkowo podawano, że sprzedaż albumu osiągnęła 30 tysięcy kopii, jednak po premierze kultowego "Nevermind", także poprzednie płyty Nirvany zaczęły się świetnie sprzedawać. Dzięki temu wkrótce pierwszy album Cobaina i spółki osiągnął status platynowej płyty w Stanach Zjednoczonych. W Polsce krążek pokrył się złotem.

Polecamy

Po przeszło 30 latach od premiery "Blech" ukaże się na specjalnym nośniku. Debiutancki album Nirvany zostanie wydany w limitowanej wersji liczącej 500 sztuk na czerwonej kasecie z okazji Walentynek.

Wydawnictwo jest dostępne na stronie Tapehead City w cenie 9 dolarów za sztukę. Premierę kasety zaplanowano na 14 lutego 2021 roku.

Jak czytamy w opisie wydawnictwa, powstało ono w hołdzie Kurtowi Cobainowi i historycznemu albumowi, który dał początek dyskografii Nirvany.

Polecamy
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.