15.11.2016 14:15

Nirvana zagra w Sosnowcu w 2017

Choć organizatorzy koncertu nie wydają milionów na promocję tego wydarzenia, to fani grunge'owej kapeli już wiedzą, że muzycy ponownie zawitają do Sosnowca. Kiedy legendarna formacja zagra w Polsce?

Nirvana zagra w Sosnowcu w 2017
foto: Retna / Photoshot / Reporter / East News

Melomanii naprawdę mogą być usatysfakcjonowani jeśli chodzi o ilość koncertów gwiazd sporego kalibru. W zasadzie, gdy popatrzy się na kalendarz imprez to nie wiadomo, na który występ lecieć, bo jest tego naprawdę dużo - koncerty w ramach promocji nowych płyt, reaktywacje kapel, występy w ramach festiwali czy otwarcie jakiegoś obiektu. Można tak wyliczać i wyliczać. Oczywiście fan może mieć problemy logistyczne czy finansowe, ale na show ulubionej kapeli należy wydać ostatnie pieniądze - w końcu taka okazja może się już nie przytrafić.

Zatem jeśli macie kilka stów na zbyciu warto je zainwestować w bilety na koncert Nirvany! Po dużym sukcesie dwóch występów formacji w Polsce w 2016 roku zespół postanowił znowu wskrzesić Kurta Cobaina (są duże podejrzenia, że wokalista to zombie) i wystąpić ponownie w Sosnowcu 30 sierpnia 2017 roku.

Znamy już ceny biletów i niestety Nirvana się ceni:

Mimo to fani już zacierają ręce i cieszą się, że znowu zobaczą w akcji Cobaina:

Oczywiście trzeba uważać na krętaczy, którzy już próbują odsprzedać bilety na to wydarzenie:

Jak na razie nie wiadomo do końca kto zagra jako support. Plotki głoszą, że może pojawić się Michael Jackson albo Leonard Cohen. Czas pokaże, który artysta zdoła zerwać się z imprezy Lemmy'ego Kilmiestera, co jest trudnym zadaniem, bo jak wiadomo basista wiedział co znaczy „dobra zabawa”.

Jeszcze do niedawna tożsamość perkusisty Nirvany była jedną wielką zagadką. W końcu jednak Dave Grohl, wokalista Foo Fighters, przyznał się do tego, że rzeczywiście grał w Nirvanie. Muzyka będziemy mogli najpierw podziwiać na koncercie Foo Fighters w ramach Open'er Festival 29 czerwca 2017. Jak widać artysta daje radę jakoś połączyć wszystkie swoje muzyczne obowiązki i dwa miesiące po tym wydarzeniu ponownie wróci do Polski.

Tymczasem Kurt Cobain przez 20 ostatnich lat żył w Peru z dala od całego medialnego zgiełku. Stęsknił się za nim Krist Novoselic, ale już niebawem panowie znowu rozpętają muzyczną rozpierduchę na koncercie w Sosnowcu.

foto: tumblr.com

Oj, będzie się działo!

Aleksandra Degórska
Tagi: Nirvana Anty Njós