Nirvana znów razem na scenie! Co zagrał zespół?

Kamil Kacperski
07.10.2018 12:34
Nirvana znów razem na scenie! Co zagrał zespół? Fot. kadr z wideo

Wszyscy żyjący członkowie Nirvany zagrali razem w Kalifornii podczas koncertu Foo Fighters. Na scenie pojawili się Dave Grohl, Krist Novoselic i Pat Smear, a towarzyszyła im m.in. Joan Jett.

Krążące po sieci plotki okazały się być prawdziwe - 6 października 2018 roku na scenie w San Bernandino w Kalifornii pojawili się Dave Grohl, Krist Novoselic i Pat Smear, czyli wszyscy żyjący członkowie Nirvany. Wszystko odbyło się w ramach koncertu Foo Fighters. Panowie zagrali razem 6 utworów, w tym takie hity jak „In Bloom” i „Smells Like Teen Spirit”. Podczas występu otrzymali wsparcie od Joan Jett oraz Johna McCauleya, wokalisty zespołu Deer Tick. 

Zespół wystąpił po zakończonym koncercie Foo Fighters, którzy zagrali wszystkie swoje single w kolejności niechronologicznej - zaczęli od ostatniego singla z płyty „Gold & Concrete”, czyli „Run”, a zakończyli „This Is a Call”. Tak prezentowała się setlista FF w całości:

 1. Run
 2. The Sky Is a Neighborhood
 3. La Dee Da
 4. Sunday Rain
 5. Something From Nothing
 6. Walk
 7. These Days
 8. Arlandria
 9. The Pretender
 10. Best of You
 11. Times Like These
 12. All My Life
 13. Learn To Fly
 14. My Hero
 15. Everlong
 16. Monkey Wrench
 17. For All the Cow
 18. This Is a Call

Nirvana - koncert w 2018 roku

Potem na scenę wyszło trio: Krist Novoselic (gitara basowa), Pat Smear (gitara) oraz Dave Grohl, który zasiadł za zestawem perkusyjnym. Przez pierwsze trzy utwory towarzyszył im John McCauly. W takim ustawieniu panowie zagrali 3 utwory: „Serve the Servants”, „Scentless Apprentice” oraz „In Bloom”. Potem miejsce wokalisty Deer Tick wypełniła Joan Jett, która zagrała z Nirvaną „Breed”, „Smells Like Teen Spirit” oraz „All Apologies”. W tym ostatnim utworze na basie zagrał Brody Dalle, ponieważ Novoselic zagrał na akordeonie.

Poniżej możecie zobaczyć fanowskie nagrania z występu Nirvany:

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.