01.02.2017 10:32

Nita Strauss odpowiedziała tym, którzy sądzą, że odniosła sukces tylko dzięki cyckom

Dobry wygląd zawsze jest plusem, ale gitarzystka uważa, że nic by nie osiągnęła, gdyby nie ciężka i żmudna praca.

Nita Strauss odpowiedziała tym, którzy sądzą, że odniosła sukces tylko dzięki cyckom
foto: Gonzales Photo / Avalon / Reporter / East News

W 2001 roku w Los Angeles powstał babski cover band Iron Maidens, który wydał krążek zatytułowany „World’s Only Female Tribute to Iron Maiden”. W kapeli gra Nita Strauss, która w 2014 roku dołączyła do zespołu Alice Coopera. Oczywiście gitarzystka przyciąga wzrok mężczyzn, w końcu seksowna kobieta z gitarą to jednak rzadkość.

Niestety Strauss cały czas spotyka się z opiniami, że tak naprawdę karierę zawdzięcza tylko i wyłącznie ładnej buzi. Pomimo kolejnych sukcesów, jak również nagród czy wyróżnień, jak chociażby reklamowanie wzmacniaczy Marshalla, gitarzystka spotyka się z negatywnymi opiniami:

"

Mam 30 lat, jeżdżę w trasy od 15 roku życia, więc to była długa droga, żeby się tutaj dostać. Jest sporo osób, które mówią: „Och, ona dostaje te gitary tylko z tego powodu, że ma ładną buzię.” "

Kobieta słyszy cały czas takie opinie, ale dochodzi do wniosku, że nie ma co polemizować z takimi mądralami. Dopiero podczas jednego z wywiadów postanowiła opowiedzieć o pewnej nieprzyjemnej sytuacji:

"

Staram się za bardzo nie odpowiadać na te negatywne komentarze. Muszę jednak powiedzieć, że w pewnym momencie ktoś zaczął na mnie gadać wyliczając wszystkich gitarzystów, którzy byli lepsi ode mnie i powinni być uznani, powinni pojawić się na okładce Musician’s Friend, a to właśnie ja widniałam na grudniowym wydaniu. Słyszałam: „Dlaczego ona jest na okładce? Bo ma cycki.” "

Nita spokojnie odparła, że tak naprawdę nie jest to kwestia szczęścia tylko ciężkiej pracy, której poświęciła się w całości:

"

Jeśli wszyscy ci faceci spędzą całe swoje życie w vanach, głodując, marznąc, męcząc się, jadąc całą noc, mając nadzieję, że sprzeda się wystarczająco T-shirtów i biletów na koncert, żeby dostać się na następny. Jeżeli wszyscy ci kolesie poświęcą się i nie będą poświęcać odpowiedniego czasu dla swoich rodzin, nauki, przyjaciół, aby ziścić swoje marzenie, wtedy będą mogli być na okładkach wszystkich tych magazynów. "

Oczywiście jest sporo artystów, którzy doceniają Strauss za jej umiejętności gry na gitarze. Potwierdzeniem tego jest chociażby składanka „She Rocks Vol. 1”, na którą utwory wybrał sam Steve Vai.

Nita ma obecnie trochę spraw na głowie, bo pracuje nad solowym albumem. Posłuchajcie jej najnowszego kawałka:

A Wy jak oceniacie umiejętności Nity Strauss?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Alice Cooper