20.03.2018 12:49

Nocne koszmary Josha Homme’a w animowanym teledysku Queens Of The Stone Age

W nowym klipie QOTSA jego wokalista spędza noc w nawiedzonym domu i przeżywa bardzo, bardzo dziwne przygody.

Nocne koszmary Josha Homme’a w animowanym teledysku Queens Of The Stone Age
foto: kadr z wideo

Queens Of The Stone Age wciąż promuje swój siódmy album studyjny, „Villains”, który ukazał się 25 sierpnia 2017. Krążek został bardzo pozytywnie przyjęty przez krytyków i przyniósł przebój „The Way You Used To Do”. Szansę powtórzenia jego sukcesu otrzyma kolejny wybrany do promocji utwór, „Head Like A Haunted House”, do którego zrealizowano zabawny klip.

Animowany teledysk nawiązuje do oldskulowej grafiki komputerowej z lat 90., kiedy raczkowała jeszcze technika 3D. Wyglądające z dzisiejszej perspektywy potwornie kiczowato projekty jawiły się wówczas jako niesłychanie nowoczesne.

Groteskowa jest również fabuła klipu do „Head Like A Haunted House”. Zgodnie z tytułem, opowiada on o nocy spędzonej w nawiedzonym domu. Ta wątpliwa przyjemność stała się udziałem Josha Homme’a, którego nawiedzają dziwaczne koszmary. Są jeszcze bardziej „creepy” niż sny Roberta Smitha z The Cure w kultowym teledysku do „Lullaby” – Joshowi śnią się między innymi różowy miś porywacz, UFO, jednorożce i koty. Zobaczcie sami:

Queens Of The Stone Age – koncert w Polsce w 2018

Zespół Josha Homme’a wystąpi w naszym kraju jeszcze w tym roku. QOTSA zagra 19 czerwca 2018 w Warszawie na Torwarze. Bilety do nabycia na eBilet.pl.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Queens of the Stone Age