21.06.2018 11:10

Nocny Kochanek nagrał cover Tenacious D w hołdzie dla fanów. W klipie pojawił się Michał Wójcik z Ani Mru-Mru

Nocny Kochanek wziął na warsztat największy hit Tenacious D, do którego stworzony został nowy tekst w języku polskim. Jaki inny utwór sprawdziłby się lepiej jako podziękowanie dla fanów niż „Tribute” Jack'a Blacka i Kyle'a Gassa?

Nocny Kochanek z coverem Tribjut
foto: kadr z wideo

Dopiero co druga płyta Nocnego Kochanka „Zdrajcy Metalu” otrzymała status Złotej, a zespół już stał na scenie w Warszawie i odbierał wszystkie możliwe statuetki na Gali Płyty Rocku Antyradia (Płyta Rocku, Przebój Rocku, Wokalista Rocku oraz Zespół Rocku).

Muzycy zdają sobie sprawę, że nie osiągnęliby tego bez wsparcia swoich fanów, za które na każdym kroku dziękują.

Krzysztof Sokołowski, wokalista grupy, tak wypowiedział się na ten temat:

"

Oczywistym jest, że to fanom Kochanka zawdzięczamy złotą płytę, czy też statuetki, które otrzymaliśmy na Gali Antyradia. Czujemy się zobowiązani i właśnie dlatego w naszych głowach narodził się pomysł uhonorowania słuchaczy Nocnego Kochanka w jakiś ciekawy sposób. "

Nocny Kochanek - cover Tenacious D

„Tribjut” w wersji Nocnego Kochanka to historia o tym, jak zespół spotyka na swojej drodze Diabła z piekła – bohatera jednego z utworów znajdującego się na pierwszej płycie grupy. W rolę władcy piekielnych otchłani wciela się Michał Wójcik, znany z jednego z najpopularniejszych polskich kabaretów, Ani Mru-Mru. Bestia chce imprezować z zespołem, jednak nie daje rady wprawionym w boju muzykom.

Uważni widzowie zauważą w klipie nawiązania do wcześniejszej twórczości Kochanka. Zarówno utwór jak i wideo zostały stworzone z przymrużeniem oka i z charakterystycznym dla zespołu humorem. Sama piosenka nie była również nigdy wcześniej wykonywana, jedynie fragment utworu, w akustycznej wersji, zaprezentowany został w programie Kuby Wojewódzkiego.

Teledysk zrealizowało łódzkie Mania Studio, znane ze współpracy z zespołami Behemoth, Coma, Kaliber 44 czy Hunter. Materiał został nagrany w Warszawie w maju 2018 roku.

Nocny Kochanek - kiedy pojawi się nowa płyta?

Nocny Kochanek nie zwalnia tempa. Już we wrześniu grupa wchodzi do studia, aby na początku 2019 roku zaprezentować światu swój trzeci album, o czym wspomniał Arek Majstrak, gitarzysta zespołu:

"

Nowa płyta będzie czymś zupełnie innym, świeżym i nietypowym, ale tak naprawdę wszystko będzie to samo, tylko muzyka i teksty będą inne. Numery traktować będą o miłości, relacjach międzyludzkich i szeroko pojętym egzystencjalizmie. "

Zespół zakończył właśnie długą trasę koncertową i pracuje nad swoim pierwszym oficjalnym DVD. Pierwsza i to poważna odsłona zespołu Nocny Kochanek pojawi się już niebawem na 15. urodzinach warszawskiego klubu Progresja Music Zone. Night Mistress zagra 24 listopada 2018 obok Tides From Nebula i Spoiwo.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Tenacious D Nocny Kochanek