Nocny Kochanek odebrał złotą płytę podczas 27. Finału WOŚP w Warszawie

Joanna Chojnacka
14.01.2019 14:39
Nocny Kochanek odebrał złotą płytę podczas 27. Finału WOŚP w Warszawie Fot. Antyradio.pl

Jedną z gwiazd 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie był Nocny Kochanek. Grupa odebrała na scenie drugą w historii złotą płytę.

Grupa Nocny Kochanek zaledwie kilka dni temu, 11 stycznia 2019 roku wydała swój trzeci album studyjny "Randka w Ciemność", który mieliśmy okazję zrecenzować. Wkrótce muzycy ruszą na obszerną trasę koncertową promującą krążek, ale póki co Nocny Kochanek rozpoczął rok od występów na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Dzień przed 27. Finałem muzycy zagrali na rzecz Orkiestry pierwszy koncert w roku w Żyrardowie. Z kolei 13 stycznia 2019 roku zakończyli serię koncertów pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie

Nocny Kochanek otrzymał kolejną złotą płytę

Występ był dla ekipy Nocnego Kochanka wyjątkowy. 13 stycznia swoją drugą rocznicę obchodził album "Zdrajcy Metalu", który pokrył się złotem. Jak się okazało, podobny sukces osiągnął debiutancki krążek zespołu "Hewi Metal". Nocni Kochankowie przed swoim koncertem pod Pałacem odebrali z rąk przedstawiciela Związku Producentów Audio-Video symboliczne złote płyty. Jedną z nich zespół przekazał na aukcję WOŚP. Jej cena zaledwie w kilka godzin osiągnęła przeszło tysiąc złotych. Wokalista grupy, Krzysiek Sokołowski podziękował za wyróżnienie fanom:

Słuchajcie, jest nam przeogromnie miło, ze tak wiele osób dzieli z nami i poczucie humoru i muzykę. Jesteśmy wam za to ogromnie wdzięczni. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jakie to jest zajebiaszcze uczucie!

Poza członkami zespołu, swój egzemplarz złotej płyty otrzymał także obecny na scenie Bartosz Walaszek. Muzyk znany między innymi jako twórca GIT Produkcji czy zespołu Bracia Figo Fagot jest uważany za ojca chrzestnego Nocnego Kochanka. To w jednym z odcinków jego kreskówki "Kapitan Bomba", nazwa grupy pojawiła się po raz pierwszy.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.