Nocny Kochanek wydał własne piwo w dwóch smakach

Joanna Chojnacka
06.02.2019 10:13
Nocny Kochanek wydał własne piwo w dwóch smakach Fot. materiały prasowe

Grupa Nocny Kochanek słynie z tekstów, w których alkohol leje się strumieniami. Zespół po wielu apelach fanów wreszcie zdecydował się na swój własny trunek.

Zespół Nocny Kochanek nigdy nie stronił w swoich tekstach od tematów alkoholowych. Już na pierwszej płycie kapeli pojawiały się wątki imprezującego w piątunio Janusza i Andżeja, czy też wprowadzające do refrenu "Ostatniego Numeru" hasło "Gdzie jest wóda?" chętnie wykrzykiwane przez fanów na koncertach. Apogeum wysokoprocentowej tematyki kapela osiągnęła wydając drugi album studyjny "Zdrajcy Metalu". To za sprawą tej płyty wino Amarena podobnie jak "szampany z Guantanamo" stały się dla słuchaczy zespołu obowiązkowym trunkiem. To na "Zdrajcach" formacja sugeruje by leczyć kaca kroplówką z glukozy, pierwszego nie przepijać czy też nie pytać, co będzie jutro, kiedy jesteśmy dziabnięci.

Kiedy w nocnokochankowym sklepie pojawiły się jednorazowe alkomaty oraz koszulki z przerobioną etykietą Żytniówki, a butelka z motywem trafiła też do klipu do utworu "Tribjut", fani zaczęli coraz częściej domagać się sygnowanego nazwą zespołu alkoholu. Ich prośby właśnie zostały wysłuchane.

Przeczytaj także

Nocny Kochanek wydaje swoje piwo

Być może słuchacze Nocnego Kochanka spodziewali się od ulubionej kapeli taniego wina, bo przecież "to jest sztos", jednak zespół zdecydował się na tradycyjne rozwiązanie i rozpoczął współpracę z browarem AleBrowar. Na polskim rynku powstawały już muzyczne piwa. Najwięcej odmian ma na swoim koncie Behemoth współpracujący z Perunem. Własne piwo ma też Big Cyc oraz coverband Metalliki - Alcohollica

Zdrajcy Metalu przygotowali dla swoich fanów dwa smaki piwa z charakterystycznymi dla Kochanków etykietami. Pierwsze "Amarenowe" ma wiśniowy smak i butelkę prezentującą parę na tle księżyca, znaną z książeczki dołączonej do ostatniej płyty zespołu "Randka w Ciemność". Drugie to PALE ALE o wdzięcznej nazwie "Mocny Kochanek" z motywem okładki "Zdrajców Metalu"

enka browar

Amarenowe: 14,0 BLG 4,7% alk. Amarenowe spojrzenie na Gose - zakwaszone piwo warzone z solą, laktozą i dodatkiem wiśni. Nieodłączny atrybut Hewi Metal Fana na koncercie Nocnego Kochanka! Pite w większych ilościach może wywołać kaca, którego zwalczysz pijąc je ponownie z rana.

Mocny Kochanek: 11,6 BLG 4,2% alk. Jasne, lekkie piwo o wspaniałym, chmielowym aromacie i niskiej goryczce, łączące zalety piwa kraftowego i typowego pilsa. Nie zawiera zbyt dużej dawki alkoholu, dzięki czemu możesz śmiało pić go ze swoją partnerką, pozostając Mocnym Kochankiem przez całą noc.

Sprawdź: >>Metallica wydała piwo Enter Night Pilsner. Czy będzie dostępne w Polsce?<<

Gdzie kupić piwo Nocnego Kochanka?

Przeczytaj także

Piwa Nocnego Kochanka mają być dostępne na Trasie w Ciemność przy barach w odwiedzanych przez zespół klubach. W niedzielę 10 lutego 2019 roku AleBrowar przygotował specjalne spotkanie przed koncertem muzyków we Wrocławiu, na którym Kochankowie osobiście naleją fanom do kufli złoty trunek

Zobacz też: >>15 ciekawostek o zespole Nocny Kochanek<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.