04.05.2020 09:48

Nocny Kochanek zagrał "Alkustyczny" koncert podczas kwarantanny. Muzycy zaprezentowali swoje hity w nowej odsłonie

Grupa Nocny Kochanek dołączyła do muzyków, którzy podczas przymusowej izolacji zagrali dla fanów wyjątkowy koncert ze swoich domów.

Nocny Kochanek
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Od długich tygodni także w Polsce przestały się odbywać koncerty. Zakaz dotyczy nie tylko dużych imprez masowych, ale także mniejszych, klubowych wydarzeń, na które fani rockowego i metalowego grania uczęszczają równie chętnie. Nie wiemy, kiedy sytuacja się zmieni, ponieważ w zaplanowanych etapach odmrażania gospodarki, władze nie uwzględniły branży rozrywkowej. Muzycy starają się radzić sobie z koncertową posuchą.

Nocny Kochanek Alkustycznie podczas pandemii

Granie na żywo to dla artystów nie tylko główne źródło utrzymania, ale też niezastąpiony kontakt z fanami. Żeby go podtrzymać i dodać otuchy sobie i swoim wielbicielom, coraz więcej muzyków decyduje się na koncerty online. Do grona grup, które zagrały swój materiał w warunkach domowych, zachowując zasady izolacji dołączył Nocny Kochanek.

Pol'and'Rock
Pol'and'Rock
Przeczytaj także Pol'and'Rock 2020 odwołany zanim ogłoszono hit line-upu. Kto miał zagrać w Kostrzynie nad Odrą?

Muzycy zdecydowali się zaprezentować fanom swoje największe hity w całkiem nowej odsłonie. Zagrali 5 utworów w wersjach akustycznych, które są już dostępne do obejrzenia na YouTubie oraz odsłuchania w serwisach streamingowych. Każdy może także wspomóc ulubiony zespół w tych trudnych dla muzyków czasach i kupić mini album w wersji wav. Ponadto w kochankowym sklepiku pojawiły się też zespołowe bandany, które można wykorzystać jako ochronę na nos i usta podczas pandemii.

Posłuchaj podcastu

Krzysiek Sokołowski, wokalista zespołu zapowiedział płytę słowami:

"

W związku z tym, że sytuacja epidemii koronawirusa zmusiła wszystkich do pozostania w domach, postanowiliśmy się skupić na tym, co można robić, gdy jest się zamkniętym w czterech ścianach. Otworzyliśmy więc barek i zagraliśmy kilka naszych numerów w aranżach akustycznych. Koncert zatytułowaliśmy: Nocny Kochanek Alkustycznie, co chyba najlepiej oddaje jego klimat. "

Nocny Kochanek - Alkustycznie:

  1. Andżeju
  2. Łatwa nie była
  3. Koń na Białym Rycerzu
  4. Zdrajca Metalu
  5. Minerał Fiutta
Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)
Przeczytaj także Empik i firma LPP wycofują się z 40 galerii handlowych. Powodem konsekwencje pandemii koronawirusa
Tagi: Rock News Nocny Kochanek