Nocny Kochanek zagrał "Alkustyczny" koncert podczas kwarantanny. Muzycy zaprezentowali swoje hity w nowej odsłonie

04.05.2020 09:48
Nocny Kochanek zagrał "Alkustyczny" koncert podczas kwarantanny. Muzycy zaprezentowali swoje hity w nowej odsłonie Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Grupa Nocny Kochanek dołączyła do muzyków, którzy podczas przymusowej izolacji zagrali dla fanów wyjątkowy koncert ze swoich domów.

Od długich tygodni także w Polsce przestały się odbywać koncerty. Zakaz dotyczy nie tylko dużych imprez masowych, ale także mniejszych, klubowych wydarzeń, na które fani rockowego i metalowego grania uczęszczają równie chętnie. Nie wiemy, kiedy sytuacja się zmieni, ponieważ w zaplanowanych etapach odmrażania gospodarki, władze nie uwzględniły branży rozrywkowej. Muzycy starają się radzić sobie z koncertową posuchą.

Nocny Kochanek Alkustycznie podczas pandemii

Granie na żywo to dla artystów nie tylko główne źródło utrzymania, ale też niezastąpiony kontakt z fanami. Żeby go podtrzymać i dodać otuchy sobie i swoim wielbicielom, coraz więcej muzyków decyduje się na koncerty online. Do grona grup, które zagrały swój materiał w warunkach domowych, zachowując zasady izolacji dołączył Nocny Kochanek.

Przeczytaj także

Muzycy zdecydowali się zaprezentować fanom swoje największe hity w całkiem nowej odsłonie. Zagrali 5 utworów w wersjach akustycznych, które są już dostępne do obejrzenia na YouTubie oraz odsłuchania w serwisach streamingowych. Każdy może także wspomóc ulubiony zespół w tych trudnych dla muzyków czasach i kupić mini album w wersji wav. Ponadto w kochankowym sklepiku pojawiły się też zespołowe bandany, które można wykorzystać jako ochronę na nos i usta podczas pandemii.

Posłuchaj podcastu

Krzysiek Sokołowski, wokalista zespołu zapowiedział płytę słowami:

W związku z tym, że sytuacja epidemii koronawirusa zmusiła wszystkich do pozostania w domach, postanowiliśmy się skupić na tym, co można robić, gdy jest się zamkniętym w czterech ścianach. Otworzyliśmy więc barek i zagraliśmy kilka naszych numerów w aranżach akustycznych. Koncert zatytułowaliśmy: Nocny Kochanek Alkustycznie, co chyba najlepiej oddaje jego klimat.

Nocny Kochanek - Alkustycznie:

  1. Andżeju
  2. Łatwa nie była
  3. Koń na Białym Rycerzu
  4. Zdrajca Metalu
  5. Minerał Fiutta
Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.