28.05.2020 12:03

Nocny Kochanek zapowiada koncert "Lajw w necie". Sam zdecydujesz ile i czy w ogóle za niego zapłacisz

Już 5 czerwca 2020 roku Nocny Kochanek powróci po przerwie od grania na wyjątkowy koncert. "Lajw w necie" będzie transmitowany prosto z Krakowa.

Nocny Kochanek
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Pandemia koronawirusa dała się we znaki branży muzycznej. Artyści i organizatorzy wydarzeń przez ostatnie miesiące mieli związane ręce, a większość koncertów i festiwali została odwołana lub przeniesiona na dalsze terminy. Muzycy próbują sobie radzić z brakiem występów na żywo wykorzystując nowe technologie. Coraz więcej zespołów decyduje się na koncerty online.

Nocny Kochanek zagra koncert "Lajw w necie"

Wśród nich znalazła się grupa Nocny Kochanek, która opublikowała niedawno "Alkustyczny" koncert z nowymi aranżacjami znanych fanom hitów. Nagranie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem słuchaczy, a odświeżony "Zdrajca Metalu" trafił na notowanie Turbo Top Antyradia. Jednak nagrywanie materiału w pojedynkę, we własnym domu to nie to samo, co występ z kolegami z zespołu na deskach prawdziwego klubu.

Krzysiek Sokołowski
Krzysiek Sokołowski
Przeczytaj także Wokalista Nocnego Kochanka nagrał #hot16challenge2. Skomentował dla nas występ: "Jestem pozytywnie zawiedziony"

Ale również ten stan rzeczy ma wkrótce się zmienić, a Nocny Kochanek po półrocznej przerwie zagra swój pierwszy koncert. Kluby muzyczne nadal pozostają zamknięte, a rząd zdecydował, że koncerty będą mogły odbywać się wyłącznie w plenerze z ograniczeniem do 150 osób na widowni. Dlatego Zdrajcy Metalu postanowili zagrać w krakowskim Klubie Studio do kamer, bez publiczności i transmitować wydarzenie na żywo za pośrednictwem YouTube'a.

Posłuchaj podcastu

Koncert odbędzie się 5 czerwca o godzinie 20:00 w ramach projektu #studiowsieci organizowanego przez Fundację Studentów i Absolwentów AGH Academica i URSS AGH - Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH. Występ poprzedzą "Rozmowy z Garderoby", podczas których muzycy opowiedzą o swojej pracy w trakcie pandemii i planach na przyszłość.

Wstęp na koncert online jest bezpłatny, jednak Nocny Kochanek dał swoim fanom możliwość wsparcia ich w trudnych czasach epidemii. Każdy może zapłacić za wirtualny bilet wybraną kwotę:

"

Koncert będzie darmowy. Zachęcamy Was wszystkich jednak - Hewi Metal Fanów, do wsparcia nas, Nocnego Kochanka i naszej ekipy, Czarmuszków NK w tym wyjątkowym i trudnym czasie. Udostępniamy link do naszej bileterii, gdzie możecie kupić cegiełkę o dowolnej wartości, która chcielibyśmy, aby była rozumiana jako wirtualny bilet na koncert zespołu Nocny Kochanek! Dziękujemy Wam za wsparcie! "

Muzycy jednocześnie podkreślają, że mają nadzieję iż internetowe rozwiązanie jest chwilowe, a już wkrótce będą mogli spotkać się z fanami pod sceną:

"

Liczymy na to, że wkrótce spotkamy się, zagramy koncerty i zbijemy piątki, tak zwyczajnie, po ludzku. Teraz, niestety, nie jest to możliwe, stąd podjęliśmy decyzję o realizacji koncertu online w czasie rzeczywistym. Z pomocą przyszła ekipa krakowskiego Klubu Studio, z którą współpracujemy od lat i wiemy, że transmitowany materiał będzie sztosem! 
Szykujemy też kilka niespodziewajek!  "

Kazon
Kazon
Przeczytaj także Gitarzysta Nocnego Kochanka rusza z serią wideo "Przegryw z Kazonem". Uczy jak grać hity zespołu
Tagi: Rock News Nocny Kochanek