Nocny Kochanek zapowiedział nowy album. Płyta zaskoczy fanów kapeli

25.08.2021 13:50
Nocny Kochanek Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Kiedy ukaże się najnowszy album od Nocnego Kochanka i jak prezentuje się okładka wydaniwctwa?

Nocny Kochanek zapowiedział wydanie nowej płyty i nadchodzące wydawnictwo zaskoczy niejednego fana. Dlaczego? Bo zespół postanowił nagrać krążek z coverami zagranicznych piosenek w języku polskim. Kiedy ukaże się album?

Polecamy

Nocny Kochanek zapowiedział nowy album. Płyta zaskoczy fanów kapeli

Album nosi tytuł "Stosunki międzynarodowe" i nazwa nie jest przypadkowa. Jak czytamy we wpisie Nocnego Kochanka w social mediach:

Zdajemy sobie sprawę, że wiele rozgłośni radiowych nie emituje naszych numerów ze względu na teksty. Bo jak to tak można śpiewać o pigułce samogwałtu albo o sosie czosnkowym kapiącym na biust? Jednocześnie w tych samych rozgłośniach radiowych czy telewizji emitowane są numery gigantów muzyki rockowej, hardrockowej, a nawet metalowej w innych językach, najczęściej po angielsku, których teksty są luźne czy wręcz frywolne. Postanowiliśmy je przetłumaczyć, mając na uwadze specyfikę języka, zależności kulturowe oraz nadając im typowy dla nas parodystyczny i pastiszowy charakter.

Album "Stosunki międzynarodowe" pojawi się na sklepowych półkach 24 września 2021, zaś już 25 sierpnia 2021 ruszy preorder płyty. Za okładkę albumu odpowiedzialny jest ponownie Robert Adler. 

Nocny Kochanek ma się czym pochwalić - album "Randka w Ciemność" został nagrodzony Fryderykiem 2020 w kategorii Album roku - metal. Krążek został wydany w 2019 roku i rozszedł się w nakładzie ponad 15 tysięcy sztuk.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.