28.12.2017 13:26

Noel Gallagher: Faceci u władzy, którzy wykorzystają kobiety to ludzie bez zasad moralnych

Muzyk kompletnie nie rozumie takiego postępowania niektórych mężczyzn. Sam chętnie współpracuje z kobietami, które uważa za dobrych pracowników. 

Noel Gallagher: Faceci u władzy, którzy wykorzystają kobiety to ludzie bez zasad moralnych
foto: Gonzales Photo/Avalon/REPORTER/East News

Gdy oskarżono hollywoodzkiego producenta Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne aktorek na jaw wyszły sprawy, które zszokowały cały świat. Kolejne kobiety przyznały się, że były molestowane. Niestety również w muzycznym środowisku okazało się, że nie jest tak różowo - Alice Glass oskarżyła lidera Crystal Castles o gwałt i znęcanie się, natomiast Twiggy Ramirez z zespołu Marilyn Manson usłyszał zarzut gwałtu.

O sprawę zapytano Noela Gallaghera, który jak wiadomo lubi wszystko bardzo barwnie komentować. Były muzyk Oasis wyznał, że nie czyta gazet, w związku z czym nie jest na bieżąco, ale oczywiście słyszał o sprawie Kevina Spacey czy Harveya Weinsteina.

Jednak muzyk uważa, że takie postępowanie nie może być w ogóle tolerowane:

"

Powiem tak: mężczyźni u władzy, którzy wykorzystają kobiety to ludzie bez pieprzonych zasad moralnych. Nie można powiedzieć, że to mężczyźni, wiesz co mam na myśli. Trzeba ich zapytać, kto go ku*wa wychował. Ciężko to skomentować, jeśli myśli się inaczej... nie rozumiem po prostu takiego zachowania.  "

Noel Gallagher bardzo nisko ocenia takie osoby, jako niespełnionych chłopców, którzy wykorzystują swoją pozycję. Muzyk uważa również, że sytuacja w przemyśle muzycznym ma się nieco lepiej:

"

Nie słyszałem o takich historiach. Sądzę, że w przemyśle filmowym często kobiety potrzebują szefów, którzy są mężczyznami, żeby wspinać się po drabinie. Natomiast w muzycznym biznesie, jeżeli dziewczyna napisze dobrą piosenkę, to nadal ta piosenka będzie po prostu dobra. Wydaje mi się to wszystko być... sprawiedliwe w muzycznym przemyśle.  "

Artysta słyszał historię Keshy, która oskarżyła Dr. Luke'a o przemoc na tle seksualnym. Jednocześnie muzyk wspomniał Ritę Orę, którą się zachwyca i jest ona traktowana równie dobrze co inni muzyka płci przeciwnej:

"

Nigdy nie rozumiałem mizoginii. Zostałem wychowany przez kobietę, mój tata nie był za bardzo obecny, tak wyglądało moje życie. Zawsze moim tour menedżerem były kobiety, ufałem im, że ku*wa nie uciekną z kasą. Jestem teraz w moim biurze w Londynie i jest tutaj sporo osób. 8 z nich to dziewczyny.  "

Chociaż Noel często jest kontrowersyjny i mówi co myśli, to jednak w powyższej kwestii trzeba się z nim zgodzić. Miejmy nadzieję, że sprawa Weinsteina da wielu osobom do myślenia.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Noel Gallagher