Noel Gallagher: Faceci u władzy, którzy wykorzystają kobiety to ludzie bez zasad moralnych

Aleksandra Degórska
28.12.2017 13:26
Noel Gallagher: Faceci u władzy, którzy wykorzystają kobiety to ludzie bez zasad moralnych Fot. Gonzales Photo/Avalon/REPORTER/East News

Muzyk kompletnie nie rozumie takiego postępowania niektórych mężczyzn. Sam chętnie współpracuje z kobietami, które uważa za dobrych pracowników. 

Gdy oskarżono hollywoodzkiego producenta Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne aktorek na jaw wyszły sprawy, które zszokowały cały świat. Kolejne kobiety przyznały się, że były molestowane. Niestety również w muzycznym środowisku okazało się, że nie jest tak różowo - Alice Glass oskarżyła lidera Crystal Castles o gwałt i znęcanie się, natomiast Twiggy Ramirez z zespołu Marilyn Manson usłyszał zarzut gwałtu.

O sprawę zapytano Noela Gallaghera, który jak wiadomo lubi wszystko bardzo barwnie komentować. Były muzyk Oasis wyznał, że nie czyta gazet, w związku z czym nie jest na bieżąco, ale oczywiście słyszał o sprawie Kevina Spacey czy Harveya Weinsteina.

Jednak muzyk uważa, że takie postępowanie nie może być w ogóle tolerowane:

Powiem tak: mężczyźni u władzy, którzy wykorzystają kobiety to ludzie bez pieprzonych zasad moralnych. Nie można powiedzieć, że to mężczyźni, wiesz co mam na myśli. Trzeba ich zapytać, kto go ku*wa wychował. Ciężko to skomentować, jeśli myśli się inaczej... nie rozumiem po prostu takiego zachowania. 

Noel Gallagher bardzo nisko ocenia takie osoby, jako niespełnionych chłopców, którzy wykorzystują swoją pozycję. Muzyk uważa również, że sytuacja w przemyśle muzycznym ma się nieco lepiej:

Nie słyszałem o takich historiach. Sądzę, że w przemyśle filmowym często kobiety potrzebują szefów, którzy są mężczyznami, żeby wspinać się po drabinie. Natomiast w muzycznym biznesie, jeżeli dziewczyna napisze dobrą piosenkę, to nadal ta piosenka będzie po prostu dobra. Wydaje mi się to wszystko być... sprawiedliwe w muzycznym przemyśle. 

Artysta słyszał historię Keshy, która oskarżyła Dr. Luke'a o przemoc na tle seksualnym. Jednocześnie muzyk wspomniał Ritę Orę, którą się zachwyca i jest ona traktowana równie dobrze co inni muzyka płci przeciwnej:

Nigdy nie rozumiałem mizoginii. Zostałem wychowany przez kobietę, mój tata nie był za bardzo obecny, tak wyglądało moje życie. Zawsze moim tour menedżerem były kobiety, ufałem im, że ku*wa nie uciekną z kasą. Jestem teraz w moim biurze w Londynie i jest tutaj sporo osób. 8 z nich to dziewczyny. 

Chociaż Noel często jest kontrowersyjny i mówi co myśli, to jednak w powyższej kwestii trzeba się z nim zgodzić. Miejmy nadzieję, że sprawa Weinsteina da wielu osobom do myślenia.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.