09.10.2017 13:02

Noel Gallagher: Liam potrzebuje wizyty u psychiatry i wcale nie żartuję

Starszy brat odniósł się do wypowiedzi Liama na temat jego występu w ramach We Are Manchester.

Noel Gallagher: Liam potrzebuje wizyty u psychiatry i wcale nie żartuję
foto: Photoshot/REPORTER/East News; LFI/Avalon.red/REPORTER/East News

W ramach koncertu We Are Manchester wystąpiło wiele gwiazd światowego formatu. Wydarzenie to odbyło się, by zebrać pieniądze na rzecz ofiar zamachu po koncercie Ariany Grande w Manchesterze, do którego doszło 22 maja 2017 roku.

Jednym z występujących był Noel Gallagher, który wykonał m.in. „Don't Look Back in Anger”. Utwór Oasis stał się swego rodzaju hymnem tych tragicznych wydarzeń po tym, jak 25 maja 2017 podczas minuty ciszy przy St. Ann's Square w Manchesterze jedna osoba zaczęła śpiewać ten numer Oasis i dołączył do niej tłum.

Noel podczas wykonania „Don't Look Back in Anger” zaczął płakać, ale jego brat uznał to za PR-owe zagranie, o czym zresztą się podzielił na swoim profilu na Twitterze. Noel jednak nie uważa taką reakcję za normalną:

"

Powiem to drugi raz, on potrzebuje wizyty u psychiatry i nie jest to żart. Zginęli młodzi mieszkańcy Manchesteru, młodzi fani muzyki, a on to wykorzystał, żeby o nim mówiono. Potrzebuje wizyty u lekarza. "

Co więcej Noel wyznał, że tak naprawdę jest mu przykro, że utwór Oasis wiąże się teraz z tak okropnymi wydarzeniami:

"

To była dziwna noc, bo żyjesz dla momentów, gdy wszyscy trzymają się za ręce przy utworze, który skomponowałeś. Jednak życzysz sobie, żeby ten moment nigdy nie nastał, że „Don't Look Back in Anger” nadal dotyczyłby tylko tej kobiety w pewnym wieku, która wznosi toast za jej przemijające życie, niż był hymnem buntu. "

Ludzie jednak potrzebowali jakiegoś wsparcia i kawałek Oasis dał wielu osobom siłę, by przezwyciężyć ten trudny czas. A spór pomiędzy braćmi Gallagher to nic nowego, zapewne na tym się nie skończą ich przepychanki.

Noel Gallagher i The High Flying Birds tymczasem podzielili się nowym singlem „Holy Mountain”, który możecie posłuchać tutaj. Numer zapowiada album „Who Built The Moon?”. Płyta powstawała przez dwa lata we współpracy z producentem Davidem Holmesem, na krążku gościnnie pojawił się Johnny Marr, jak również Paul Weller. Longplay ukaże się 24 listopada 2017.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Noel Gallagher Liam Gallagher