22.03.2016 12:35

Noel Gallagher: Oasis reaktywuje się, gdy zabraknie mi pieniędzy

Choć od rozpadu zespołu minęło już sporo czasu to nadal pojawiają się plotki dotyczące powrotu kapeli. Do reaktywacji może dojść tylko w momencie, gdy konto bankowe muzyka będzie świecić pustkami.

Noel Gallagher: Oasis reaktywuje się, gdy zabraknie mi pieniędzy
foto: Retna / Photoshot / Reporter / East News

Jak wiadomo bracia Gallagherowie nie dogadywali się najlepiej i Noel postanowił w 2009 roku odejść z zespołu. Fanom oczywiście nie przypadło to do gustu i nadal liczą, że Oasis niczym feniks wstanie z popiołu. Po latach bracia doszli do porozumienia, więc i nadzieje na reaktywację znacznie wzrosły.

Niby w każdej plotce jest ziarenko prawdy i jeśli chodzi o te dotyczące powrotu Oasis, to co rusz pojawiają się kolejne informacje, które mają udowodnić, że coś rzeczywiście może być na rzeczy. Noel niejednokrotnie skarżył się na to, że nie ma dnia, by nie czytał gdzieś o plotkach związanych z jego byłą kapelą.

Gallagher żałuje, że tak to się wszystko potoczyło i zespół zakończył swoją działalność w złej atmosferze. Czy jest więc cień szansy na to, by naprawić błędy i ponownie stanąć na scenie ze swoim bratem?

Noel stwierdził ostatnio, że nie odrzuca takiej możliwości:

"

Byłem w Oasis przez 20 lat, zrobiliśmy wszystko, co było możliwe i jeśli zdecydujemy się na reaktywację, to tylko ze względu na pieniądze. "

Jak wiadomo Gallagher jest zawsze szczery do bólu i nie krępuje się mówić to, o czym myśli.

Nie inaczej sprawa się ma jeśli chodzi o finansowy aspekt ewentualnego powrotu Oasis:

"

Nie ma w tym nic złego - uwielbiam pieprzone pieniądze, ale ich nie potrzebuję. Gdy będą mi potrzebne, uwierz mi, wtedy nastąpi reaktywacja Oasis. "

No cóż, fani życzyliby sobie ponownego zobaczenia zespołu na scenie, ale fakt, że byłoby to spowodowane jedynie chęcią zarobienia dużych pieniędzy, raczej nie napawa ich radością.

Noel finansowo radzi sobie jak na razie nie najgorzej, bowiem w ramach solowego projektu Noel Gallagher's High Flying Birds prosperuje całkiem nieźle, a ostatni krążek „Chasing Yesterday” z 2015 roku spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyków.

Nasuwa się więc pytanie, czy muzyk tęskni może za swoją dawną kapelą, ale odpowiedź raczej nie jest zaskoczeniem:

"

Nie. I Liam nie jest już dobrym wokalistą. "

Będzie reaktywacja, czy nie będzie – oto jest pytanie.

Chcielibyście powrotu Oasis?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Oasis Noel Gallagher