04.05.2015 13:11

Noel Gallagher: Dobrze być jedną z ostatnich gwiazd rocka

Noel Gallagher dał kolejny popis swojej pewności siebie. Współzałożyciel Oasis przyznał, że jest jedną z ostatnich prawdziwych gwiazd rocka, o czym mówił jeszcze?

Noel Gallagher: Dobrze być jedną z ostatnich gwiazd rocka
foto: Lee Blanchflower / Splash News/EAST NEWS

W ramach sesji Q&A - Reddit Ask Me Anything, Gallagher zgodził się odpowiedzieć zza klawiatury komputera na pytania fanów. Jeden z nich spytał artystę o to, jakie to uczucie być jedną z ostatnich gwiazd rocka, które stąpają po ziemi. Choć muzyk nie należy do szczególnie skromnych, to w jego wypowiedzi da się odczuć nieco pokory:

"

To dobre uczucie, o ile w ogóle jestem rockową gwiazdą. "

W tej samej rozmowie z fanami wyznał również, że nie uważa, aby mogło dojść ponownie do triumfu brytyjskiej muzyki rockowej na światowych scenach, jak to miało miejsce lata temu, gdy powstało Oasis. Cóż, Gallagher już wcześniej nie krył się ze swoją niechęcią do tego co obecnie dzieje się na topowych miejscach list przebojów.

Dziwi tym samym fakt, że gitarzysta zdementował plotki, o tym, aby miał wejść do studia nagraniowego wraz z Damonem Albarnem z Blur, którzy nie dawno nagrali płytę "The Magic Whip". Ten mówił wcześniej o tym, że kolaboracja między nim a Noelem jest bardzo prawdopodobna.

"

To nic nieznaczące słowa rzucone przez Damona. To jak propozycja skoczenia na drinka. Byłbym bardzo zdziwiony gdyby udało nam się znaleźć czas na wspólne zrobienie płyty. "

Można tylko ubolewać nad tym, że artysta wyklucza możliwość połączenia sił z wokalistą Blur. Póki co nie ma też większych szans na poprawę relacji między rodzeństwem Gallagherów - Noelem i Liamem, choć do niedawna mówiło się o takiej możliwości. Pierwszy z braci spytany podczas telewizyjnego programu o to czy byłby skłonny do wsparcia swoją osobą supergrupy BirdsEye - mającej łączyć siły Beady Eye i High Flying Birds, odrzekł:

"

Brzmi kusząco, ale nie wydaje mi się, aby miało do tego dojść. Nie mam nic nowego do powiedzenia w tej sprawie. "

Czy jest sens budowania wokół siebie takiej ściany, która zdecydowanie nie jest „wonder”?

Robert Skowronski
Tagi: Oasis Noel Gallagher Liam Gallagher Blur Duperele