14.12.2015 10:51

Noel Gallagher i Damon Albarn zagrali utwór Gorillaz

Muzycy Oasis oraz Blur połączyli siły i zaprezentowali się na jednej scenie podczas wyjątkowej imprezy. Jak zabrzmiał utwór wirtualnego zespołu w ich wykonaniu?

Noel Gallagher i Damon Albarn zagrali utwór Gorillaz
foto: John Marshall / Invision / AP / Fotolink / East News

Basista The Clash, Paul Simonon 15 grudnia 2015 roku obchodził 60. urodziny. Z tej okazji zebrał muzyków, by wspólnie zagrać koncert w Londynie. Na swoją imprezę zaprosił Damona Albarna oraz Noela Gallaghera, którzy złożyli hołd jednemu z bohaterów punkowej rewolty. Muzycy wspólnie wykonali repertuar zarówno Gorillaz, Oasis oraz oczywiście The Clash.

Był to ich pierwszy wspólny występ po tym, jak w 2013 roku wraz z Grahamem Coxonem oraz Paulem Wellerem na koncercie charytatywnym w londyńskim Royal Albert Hall zagrali utwór Blur „Tender”.

Podczas urodzinowej imprezy Albarn, Gallagher i Simonon wspólnie wykonali utwór Gorillaz „Dare” pochodzący z krążka Demon Days”.

Zobaczcie, jak zaprezentował się ten kawałek w ich wykonaniu:

W czasie tego wieczoru nie mogło oczywiście zabraknąć utworów z dorobku The Clash, jak chociażby „I Fought The Law”, „Janie Jones” czy „The Guns of Brixton”.

Zobaczcie, jak w roli wokalistki zaprezentowała się Chrissie Hynde z The Pretenders w utworze „Brand New Cadillac” pochodzącego z legendarnego krążka „London Calling” z 1979 roku:

Czy kiedyś dojdzie do poważniejszej współpracy Albarna i Galllaghera? W kwietniu 2014 roku Damon przyznał, że panowie zastanawiali się nad taką możliwością:

"

Nadal widuję Noela od czasu do czasu. Mogę sobie wyobrazić tę współpracę w przyszłości. Ale dotychczas nie rozmawialiśmy o tym na poważnie, tylko trochę. Nie ma się czym ekscytować.  "

Jednak Noel Gallagher zdementował plotki dotyczące współpracy po tym, jak Blur wydał album „The Magic Whip” w 2015 roku. Jednocześnie muzyk przyznał, że żałuje rozpadu Oasis, choć reaktywacja zespołu jak na razie nie wchodzi w ogóle w grę. Artysta skupia się na solowej karierze z projektem Noel Gallagher's High Flying Birds. Jego ostatni krążek „Chasing Yesterday” ukazał się 2 marca 2015 roku.

Tymczasem w 2016 roku ma ukazać się nowy album Gorillaz, który będzie następcą płyty „The Fall”. Artysta Jamie Hewlett wstawia na swoim profilu na Instagramie grafiki związane z Gorillaz, a ostatni obraz ukazujący podobiznę Davida Bowiego spowodował spekulacje, że muzyk może pojawić się na nowym krążku Albarna.

Jak podoba się Wam wspólny występ Gallaghera, Albarna i Simonona?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Noel Gallagher Damon Albarn