30.05.2017 13:54

Noel Gallagher wyda płytę jesienią 2017

High Flying Birds, zespół dowodzony przez Noela Gallaghera, szykuje się do premiery swojej trzeciej płyty.

Noel Gallagher wyda płytę jesienią 2017
foto: Photoshot/REPORTER/East News

Na ostatnim krążku projektu Gorillaz znalazł się utwór „We Got the Power”, w którym Noel Gallagher wystąpił gościnnie w chórkach obok rapera D.R.A.M.-a i wokalistki Savages, Jehnny Beth. Ta kompozycja pozostaje najświeższym materiałem od byłego muzyka Oasis, gdyż ostatni krążek jego High Flying Birds, czyli „Chasing Yesterday”, ukazał się w 2015 roku.

Idzie jednak nowe, choć trzeci album grupy nie ma jeszcze tytułu. Noel Gallagher wyjawił jednak, kiedy płyta ma się pojawić na sklepowych półkach:

"

Skończyłem już nagrania. Wszystko jest gotowe i zmasterowane. Płyta wychodzi 9 listopada 2017 roku - tak mi powiedziano. "

Muzyk opowiedział o tym, że zawartość krążka ulegała transformacji nawet w ostatnich dniach prac nad nim:

"

Nie jestem pewny czy zrobię kiedykolwiek płytę w inny sposób niż teraz. Wszystko się zmienia nawet na etapie masteringu. Utwory, które sądziłem, że nie wejdą na album, ostatecznie się na nim znajdą. Nawet w ostatni dzień miksowania zastanawiałem się nad kształtem numerów. To wszystko wyszło na dobre płycie. "

Formacja Noel Gallagher's High Flying Birds została założona w 2010 roku. Debiutancki album formacji zatytułowany „Noel Gallagher's High Flying Birds” ukazał się rok później nakładem wytwórni muzycznej Sour Mash. Przypominamy Wam jeden z ostatnich teledysków kapeli:

Szykuje się również solowy debiut brata muzyka, Liama Gallaghera. Jego wydawnictwa „As You Were” należy spodziewać się w październiku 2017, czyli zaledwie miesiąc wcześniej.

Bardziej czekasz na nową płytę Noela czy Liama?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Noel Gallagher