Noel i Liam Gallagher pogodzili się!

Urszula Drabińska
16.03.2015 15:40
Noel i Liam Gallagher pogodzili się! Fot. Rex // Retna Photoshot / Reporter // East News

Po rozpadzie Oasis muzycy nie pozostawali w dobrych stosunkach. W końcu się to zmienia. Jest szansa na reaktywację?

Noel Gallagher odszedł z zespołu w 2009 roku. Powodem były niekończące się kłótnie z młodszym bratem. Oświadczył wtedy:

Ze smutkiem, a także z wielką ulgą, informuję, że dziś opuściłem Oasis. Ludzie będą pisać i mówić, co chcą. Ja po prostu nie mogłem pracować z Liamem ani dnia dłużej.

Bracia od tamtego czasu nie spotykali się zbyt często, o ile w ogóle. Na początku 2015 roku starszy z nich opowiedział o ostatnim spotkaniu, które miało miejsce... ponad pół roku wcześniej, w maju 2014 roku. Czas jednak chyba wszystko wyleczy. Po kolejnych kilku miesiącach wygląda na to, że Gallagherowie powoli zakopują wojenny topór.

Liam kilka dni temu pochwalił się na Twitterze wejściówką za scenę na koncert Noel Gallagher’s High Flying Birds. Zdjęcie skomentował krótkim „zostanie w rodzinie”.

liam-gallagher-nghfb

Noel nic na to nie odpowiedział. Nie wiadomo nawet, gdzie i kiedy fotografia została zrobiona. Kiedykolwiek by to nie było, wizyta za sceną, na której występuje brat, to ogromny postęp.

Kilka lat temu nie rozmawiali ze sobą w ogóle, kilka miesięcy temu spotykali się tylko przypadkiem. Jeszcze nie tak dawno temu Noel udzielał Liamowi rad tylko za pośrednictwem mediów… A teraz jeden zaprasza drugiego na koncert. Od razu pojawiły się spekulacje, czy w związku z tym jest szansa na reaktywację Oasis?

W listopadzie 2013 roku starszy z Gallagherów był stanowczy.

Jeśli będzie reaktywacja, mnie tam nie będzie. Nie sądzę, by pozostało jeszcze coś do powiedzenia. To jest tak: jeśli widziałeś Oasis, świetnie. Jeśli nie, to – cholera – trudno. Ja nigdy nie widziałem Beatlesów.

W styczniowym wydaniu magazynu „Q” sprawę przedstawiał już trochę łagodniej. Oasis mógłby wrócić na scenę, lecz tylko dla pieniędzy. O ile Liam miałby na to czas, bo w październiku 2014 roku rozwiązał Beady Eye, o tyle Noel na razie zajęty jest promocją najnowszej płyty swojego zespołu High Flying Birds, „Chasing Yesterday”. Jest jednak coraz bardziej przychylny pomysłowi.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.