25.05.2017 10:46

Norah Jones zaśpiewała „Black Hole Sun” ku czci Chrisa Cornella

Prawdziwie przejmujące wykonanie - tylko fortepian i charakterystyczny jazzowy głos Jones. Posłuchajcie jej interpretacji utworu Soundgarden.

Norah Jones zaśpiewała „Black Hole Sun” ku czci Chrisa Cornella
foto: Jonathan Hordle / Rex Features/EAST NEWS; Polaris/East News

Chris Cornell zmarł w wieku 52 lat 17 maja 2017 roku. Muzycy złożyli mu hołd w mediach społecznościowych, ale nie zabrakło też upamiętnienia artysty na scenie. Jednym z częściej powracających utworów w tych przypadkach był „Black Hole Sun”. Teraz do tego grona dołączyła również Norah Jones.

Wokalistka wykonała utwór z płyty „Superunknown” podczas swojego koncertu w Fox Theatre w Detroit. Jest to dokładnie to samo miejsce, w którym Soundgarden dał swój ostatni występ. Wówczas kapela zakończyła koncert w symboliczny sposób - na finał koncertu wybrzmiał numer „Slaves & Bulldozers” połączony z refrenem utworu Led Zeppelin zatytułowanym „In My Time of Dying”.

Posłuchajcie tego przejmującego wykonania „Black Hole Sun”, którym słuchaczy oczarowała Norah Jones:

Był to pierwszy koncert w Fox Theatre od czasu występu Soundgarden. Tym samym powyższy materiał zyskuje jeszcze większy ładunek emocjonalny i symbolizm.

„Black Hole Sun” został wydany w 1994 jako trzeci singel promujący album „Superunknown”. Numer przez siedem tygodni z rzędu znajdował się na 1. miejscu listy Billboard Mainstream Rock Tracks. Do dziś pozostaje najbardziej rozpoznawalnym utworem Soundgarden. W 1995 roku kompozycja była nominowana do nagrody Grammy w kategorii Best Hard Rock Performance.

Chris Cornell w jednym z dawnych wywiadów tak mówił o „Black Hole Sun”:

"

Utwory, z których jestem najbardziej dumny są najmniej docenianymi przez fanów. To dziwne. „Black Hole Sun” napisałem w jakieś 15 minut, a numer stał się wielkim hitem. Przy innych kawałkach spędziłem całe tygodnie, a nie są hitami. "

Jak Ci się podoba to wykonanie?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Soundgarden