Nothing But Thieves odrzucił zarzut molestowania fanek

Aleksandra Degórska
16.11.2017 12:12
Nothing But Thieves odrzucił zarzut molestowania fanek Fot. Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Zespół został oskarżony przez fanki i wydał oficjalne oświadczenie, w którym zaprzeczył, by kiedykolwiek doszło do takiej sytuacji.

Ostatnie dni były niezwykle trudne dla Nothing But Thieves. Redakcja magazynu NME od jakiegoś czasu dostawała anonimowe listy od fanek zespołu, które twierdzą, że były molestowane zarówno przez artystów, jak również i ekipę kapeli. Niektóre z nich napisały, że były zmuszane do wysyłania niestosownych treści i co więcej - były osobami niepełnoletnimi.

W związku z tym redakcja, która zaprosiła wcześniej zespół do współpracy postanowiła odwołać koncert Nothing But Thieves:

Do redakcja NME spłynęło sporo zarzutów w mediach społecznościowych wobec kapeli Nothing But Thieves. Dlatego też podjęliśmy decyzję o odwołaniu występu, który miał dla nas się odbyć.

To skłoniło zespół do wystosowania oficjalnego oświadczenia, w którym muzycy napisali, że nigdy nie doszło do takiej sytuacji:

Chcemy zacząć od tego, że wspieramy ofiary seksualnych nadużyć i szanujemy ich odwagę, by o tym mówić. Ostatni tydzień był jednym z najtrudniejszych w naszej karierze. Zostaliśmy publicznie fałszywie oskarżeni o molestowanie seksualne i ludzie w to natychmiastowo uwierzyli.

To rani nas jako osoby, kapela, zraniło nasze matki i ojców, nasze dziewczyny i przyjaciół, naszych partnerów biznesowych, fanów i przede wszystkim zraniło to ofiary molestowania, które mówią prawdę.

Muzykom po prostu zrobiło się przykro, że tyle osób znienawidziło kapelę ze względu na fałszywe oskarżenia. Radzono artystom, by nie zabierali głosu w dyskusji, ale postanowili jednak zareagować na kłamstwo skierowane w ich stronę:

Chcemy, żebyście wiedzieli, że w 100 % zaprzeczamy wszelkim fałszywym zarzutom. Będziemy rozważać podjęcie kroków prawnych przeciwko oszczerstwom. Podejdziemy do sytuacji bardzo poważnie.

Bardzo szanujemy kobiety i nigdy byśmy ich nie traktowali w taki sposób, jaki nam zarzucono. Jest nam niezwykle przykro, jeśli te oskarżenia kogoś uraziły i chcemy was zapewnić, że to nieprawda.

Przeczytajcie całe oświadczenie zespołu:

Dyskusja na temat molestowania rozpoczęła się w momencie, gdy pojawiły się zarzuty skierowane w stronę hollywoodzkiego producenta Harveya Weinsteina. Wykorzystywał on swoje aktorki przez 30 la. Po tym w środowisku filmowym coraz więcej aktorek zaczęło przyznawać się do tego, że były ofiarami nadużycia seksualnego.

Niestety również w muzycznym świecie na światło dzienne wyszły podobne sprawy - Jeordie White z Marilyn Manson czy Ethan Kath z Crystal Castles zostali oskarżenie o gwałt, natomiast wokalista Suicide Silence został oskarżony o molestowanie nieletniej.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.