29.02.2016 17:40

„Nothing Else Matters” zagrany na ukulele przez Polaków

Im dziwniej, tym lepiej. Posłuchajcie, jak brzmi znany utwór w nietypowym wykonaniu naszych rodaków.

„Nothing Else Matters” zagrany na ukulele przez Polaków
foto: kadr z wideo

Chyba nie ma na świecie człowieka, który nie znałby tego numeru. „Nothing Else Matters” często słychać w radiu, podczas randek czy na karaoke, gdzie niekoniecznie dobrzy wokaliści starają się upodobnić do Jamesa Hetfielda.

Śpiewać każdy może, niektórym wychodzi to nawet ciekawie, a jako potwierdzenie można podać chociażby smarkaczy ze Szkoły Rocka. Popularne utwory często otrzymują drugie życie za sprawą fanów, którzy biorą je na warsztat, by zinterpretować dany numer po swojemu.

Jak jednak zadziwić słuchaczy kolejnym coverem znanego przeboju? Trzeba wymyślić coś naprawdę pokręconego i najlepiej połączyć ze sobą zupełnie nie pasujące na pierwszy rzut oka elementy. Tak postanowiła zrobić Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele. Beztrosko brzmiący instrument raczej nie kojarzy się z thrashmetalem, ale nie ma rzeczy niemożliwych, dlaczego więc nie spróbować odegrać znanej ballady właśnie na ukulele?

Zespół podjął się tego wyzwania i trzeba przyznać, że taka wersja brzmi bardzo „sielsko”. W ruch poszło kilka ukulele oraz butelek alkoholu, a muzycy w przypływie natchnienia wpletli refren znanego szlagieru „Biały miś”. Polak potrafi!

Panowie stworzyli klip nawiązujący do oryginalnego teledysku, bowiem akcja dzieje się również w studiu nagraniowym. Co więcej muzycy postanowili przebrać się za rycerzy i tak wystylizowani odśpiewali kolejne wersy utworu, w końcu ich interpretacja „Nothing Else Matters” rzeczywiście brzmi, jak żywcem wzięta ze średniowiecznego rynku.

Ukulele i metal? W takiej wersji nawet najbardziej ostry numer wydzierających się metalowców brzmi czarująco. Potwierdza to Rob Scallon, który odegrał „Cowboys From Hell” Pantery na tym właśnie niepozornym instrumencie.

Jeśli tego wam mało, to możecie również zerknąć na zestawienie najlepszych rockowych i metalowych utworów odegranych na ukulele - zdziwicie się, jak Motorhead, Nirvana czy AC/DC mogą brzmieć na hawajskiej gitarce.

Jak oceniacie utwór Metalliki odegrany na ukulele przez Polaków?

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele