03.11.2014 12:45

Nowa Osada Vida już jest!

Jakie niespodzianki przygotował zespół dla fanów na płycie „The After-Effect”? Sprawdźcie pierwszy singiel – „King of Isolation”.

Nowa Osada Vida już jest!

Do nagrania najnowszej płyty Osada Vida zaprosiła… kwartet smyczkowy. Jakie efekty dzięki temu uzyskali?

Ktoś obawiał się, że skrzypce uczynią z „The After-Effect” nagranie zbyt poetyckie i romantyczne? Zespół jeszcze przed publikacją kawałka „King of Isolation” uspokajał fanów:

"

Partie smyczkowe, które pojawią się w kilku fragmentach, dodają ciężaru i niesamowitej energii! Brzmi to fantastycznie! "

Teraz wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. Muzycy mieli już okazje potwierdzić swoje słowa na koncertach.

Na początku listopada wystąpili na festiwalu Northern Prog. Na holenderskiej publiczności zrobili ogromne wrażenie. Klawiszowiec Rafał Paluszek opowiada:

"

Holandia okazała się niezwykle gościnna, a ludzie życzliwi i spragnieni Osady, kolejny już raz wprawiając nas tym w osłupienie. Wystąpiliśmy jako headliner festiwalu, podczas którego zaatakowaliśmy bardzo energetycznym zestawem utworów, przede wszystkim z „The After-Effect”. Bez nieuzasadnionej polskiej skromności musimy przyznać, że niemal euforyczna reakcja holenderskiej publiczności (szczelnie wypełniającej koncertową salę) na nowy materiał utwierdziła nas w przekonaniu, że nagraliśmy bardzo dobrą płytę! "

Najlepiej przekonajcie się o tym sami – najnowszy krążek grupy jest w sprzedaży od 3 listopada 2014 roku.

Lista utworów „The After-Effect”:

  1. King Of Isolation
  2. Sky Full Of Dreams
  3. Still Want To Prevaricate?
  4. Lies
  5. Dance With Confidence
  6. I'm Not Affraid
  7. Losing Breath
  8. Restive Lull
  9. Haters
  10. No One Left To Blame
Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Osada Vida