05.11.2018 12:26

Nowa muzyka od Ghost jeszcze w 2019 roku? Tak twierdzi Tobias Forge

Lider zespołu ujawnił w jednym z wywiadów udzielonych podczas amerykańskiej trasy Ghosta, że chciałby wydać nową muzykę już w 2019 roku. Nie wie jednak, w jakiej formie zostaną wydane. 

Ghost
foto: materiały prasowe

W radiowym wywiadzie ze stacją 100.5 The KATT wokalista zespołu Ghost, Tobias Forge, stwierdził, że w 2019 roku prawdopodobnie usłyszymy nową muzykę jego formacji. Rozmowa zaczęła się jednak od pytania o EP-kę z coverami lub wydanie albumu koncertowego. Ghost ma już na koncie "If You Have Ghost", na którym znalazł się m.in. cover ABBY, minialbum "Popestar", a także wydawnictwo koncertowe "Ceremony and Devotion".

Forge stwierdził jednak, że przygotował już coś lepszego - nowe utwory, które nie były wykorzystane na poprzednich albumach Ghosta:

"

Moją intencją nie jest wydanie kolejnej EP-ki z coverami. Na horyzoncie jest coś innego, coś, co prawdopodobnie już zostało nagrane, ale nie będą to covery. Jeśli chodzi zaś o występy na żywo - jeżeli nasza produkcja osiągnie w końcu ten poziom, który chciałbym osiągnąć, jeżeli będziemy grali 2 wieczory z rzędu w miejscu, w którym możemy wykorzystać pełnie naszej produkcji, a uczestnicy koncertów będą reagowali żywiołowo na nasz występ, to bardzo chętnie nagrałbym film z takich koncertów. "

Ghost z nowym materiałem w 2019 roku?

Wygląda na to, że na koncertowy film Ghosta przyjdzie nam jeszcze poczekać. Zespół poczynił jednak w tym celu poważne kroki - po raz pierwszy w swojej historii zagra jako gwiazda wieczoru halowe koncerty w Los Angeles i Nowym Jorku, co bardzo ekscytuje Forge'a:

"

Mnóstwo planowania... To idealne, gdy produkcja, którą zabierasz na trasę jest taka sama w każdym mieście i przez 30 koncertów wiesz doskonale, co i jak. Tym razem mniej więcej w połowie tournee gramy koncerty halowe i to nieco przytłaczające. Jest tyle rzeczy, które trzeba przemyśleć, zaplanować i wypróbować, ale to dobrze, że mamy takie problemy. Ciężką sprawą byłoby nie zagrać. Jak już się zagra to jakoś to idzie, ale mała rada - jak gracie na hali, to musicie mieć drużynę filmową, ponieważ muszą was pokazać na tych je*anych rzutnikach i innych telebimach.  "

Ghost w Polsce w 2019 roku

Produkcję Ghosta na żywo będziemy mogli zobaczyć w Warszawie na Stadionie Narodowym. Zespół będzie supportował Metallikę podczas europejskiej odnogi trasy "WorldWired Tour 2019". Koncert odbędzie się 21 sierpnia 2019 roku. Bilety są dostępne w cenie od 229 złotych. 

Dyskografię Ghosta zamyka wydany w 2018 roku album "Prequelle", który promowany jest klipami do utworów "Rats" oraz "Dance Macabre". 

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Ghost