16.04.2015 13:51

Nowa płyta Def Leppard najlepszym krążkiem od 23 lat

Tak twierdzi gitarzysta brytyjskiej grupy, Vivian Campbell. Czym według niego album wyróżnia się na tle poprzednich?

Nowa płyta Def Leppard najlepszym krążkiem od 23 lat
foto: ASSOCIATED PRESS / FOTOLINK / EAST NEWS

Pierwszy studyjny krążek Def Leppard od 2008 roku i następca płyty „Songs from the Sparkle Lounge” ma ukazać się pod koniec 2015 roku. Vivian Campbell jest pod wrażeniem pracy, jakiej dokonał z resztą zespołu.

"

Pierwszą rzeczą jaką zrobiliśmy, było wejście do studia i nagranie całego setu na żywo. Znam wiele zespołów, które tak robiły, ale my nie nagrywaliśmy tak od 1996 roku. Przed rejestracją albumu odbywa się sporo rozmów. Akurat przy tym krążku nie było zbyt wiele gadania, za to bardzo dużo eksperymentowania. Kiedy już obraliśmy wspólny kierunek, wszystko poszło gładko. "

Muzyk wyznał, że jeśli chodzi o nowy materiał, każdy dołożył coś od siebie. Jak zatem określił brzmienie kolejnego krążka?

"

Płyta jest zróżnicowana, ale brzmi jak czysty Def Leppard. To najlepszy album, jaki stworzyliśmy w ciągu ostatnich 23 lat. "

Według Viviana najważniejsze jest to, że artyści zdecydowali się stworzyć coś nowego, zachowując jednocześnie swoje hardrockowe korzenie. Campbell podkreślił, że muzycy mogliby stworzyć album dla mas, skupiając się na hitach, jednak teraz woleli zrobić coś dla samych siebie. To nowe doświadczenia sprawiły, że krążek ten będzie wyjątkowy.

Już w czerwcu 2014 roku gitarzysta, Phil Collen, ujawnił:

"

Jest kilka piosenek, które są absolutnie typowymi hymnami Def Leppard. Ale jest także sporo bardziej muzycznego, bardziej eksperymentalnego materiału. "

Niestety, 19 maja 2015 roku na warszawskim Torwarze nie poznamy nowych kawałków Def Leppard. Wokalista Joe Elliot potwierdził te smutne słowa.

"

W żadnym wypadku. Album nie ukaże się, dopóki trasa się nie skończy. Nie chcemy, żeby gorsze wersje utworów trafiły na YouTube i krążyły gdzieś tam, zanim nie będą dostępne prawdziwe wersje. "

Wybieracie się na ich koncert?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Def Leppard