11.05.2015 08:53

Nowa płyta Faith No More już do odsłuchu!

Na nowy album Faith No More przyszło nam czekać 18 lat. Zespół rozumiejąc zniecierpliwienie fanów przyspieszył datę premiery. Na tydzień przed pojawieniem się „Sol Invictus" na sklepowych półkach możemy go posłuchać w sieci.

Nowa płyta Faith No More już do odsłuchu!
foto: fnm.com

Premierowy kawałek mogliśmy usłyszeć jeszcze w listopadzie 2014 roku. Singiel nosił nazwę „Motherfucker" i skutecznie rozbudził pożądanie przez fanów następcy płyty „Album of the Year" z 1997 roku. Jako drugi utwór do sieci trafił „Superhero".

„Sol Invictus", którego długość mieści się w niecałych 40 minutach, został wyprodukowany przez Billa Goulda, basistę grupy. Całość została zarejestrowana w należącym do Faith No More studiu w Oakland w Kalifornii. O zawartości płyty, która powstawała przez prawie 2 lata, mówi Gould:

"

Na szczęście nie brzmimy tu jak zgraja 50-letnich gości, którymi przecież jesteśmy. W przerwach między koncertami postanowiliśmy popracować nad nowymi piosenkami, które wydawały nam się być całkiem fajne. "

Przypominamy, że Faith No More zagra już 8 czerwca 2015 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Podczas koncertu będziemy mogli się przekonać jak nowe kompozycje prezentują się na żywo. W oczekiwaniu na to wydarzenie coś równie ekscytującego.

Odsłuchajcie „Sol Invictus" Faith No More!

Które piosenki z nowej płyty są Waszym zdaniem najlepsze?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Faith No More