08.08.2019 13:30

Nowe Pokemony wyglądają jak członkowie KISS. Simmons skomentował zabieg twórców

Nowe Pokemony z gry Pokemon Sword & Shield przypominają muzyków z KISS. Podobieństwo jest na tyle duże, że o opinie na temat postaci spytano Gene'a Simmonsa.

KISS
fot. AP/Associated Press/East News

Chociaż grupa KISS zdecydowała, że po 45 latach zakończy swoją działalność, nadal jest to jedna z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych formacji rockowych na świecie. Ich czarno-białe makijaże, charakterystyczne stroje i wywieszony język Gene'a Simmonsa to elementy rozpoznawalne w niemal każdym zakątku kuli ziemskiej. Na ten stan muzycy zapracowali sobie nie tylko kompozycjami, ale też przemyślanym marketingiem. KISS od lat zapewnia swoim fanom jedną z najbogatszych ofert jeśli chodzi o gadżety zespołowe w historii. Podobizny członków grupy pojawiły się niemal wszędzie. Tym razem zostały inspiracją dla twórców jednej z gier.

Powstały Pokemony, które wyglądają jak członkowie KISS

Na kanale The Official Pokémon YouTube channel, pojawił się krótki film, na którym twórcy zaprezentowali nowe Pokemony. Postacie zostały stworzone z myślą o popularnej grze Pokemon Sword & Shield. Co ciekawe dwa "zwierzaki" bardzo przypominają muzyków z KISS. Mają ubarwienie imitujące ich makijaże, wywieszone języki, a jeden z nich porusza się podobnie do Simmonsa.

Sammy Hagar o koncercie KISS
Sammy Hagar o koncercie KISS
Przeczytaj także Były wokalista Van Halen wspomina koncert KISS: Najbardziej żenujący moment w moim życiu

Współpraca między twórcami Pokemonów a zespołem, nie była oficjalna. Podobieństw doszukali się fani na Twiiterze, którzy zaczęli udostępniać połączone zdjęcia muzyków i Pokemonów.

Informacje o rzekomej inspiracji szybko dotarły do Gene'a Simmonsa, który w rozmowie z Newsweekiem przyznał:

"

Pokemony są częścią naszego gospodarstwa domowego od dziesiątek lat. Towarzyszą mi odkąd odkryły je nasze dzieciaki. Jeśli twórcy faktycznie inspirowali się KISS podczas tworzenia tych postaci, bardzo nam to pochlebia. "

Nowe Pokemony, o których mowa możecie zobaczyć poniżej:

Kiss pokemon
pokemon kiss 2

Zobacz też: Gene Simmons wyjaśnia, dlaczego bilety na koncert KISS są drogie

Joanna Chojnacka