01.12.2014 16:15

Nowe piosenki The Kinks!

Ray Davies, założyciel The Kinks, ujawnił, że podczas ostatnich Świąt Bożego Narodzenia nagrał ze swoim bratem, Dave’em, kilka demówek. Dlaczego jeszcze ich nie słyszeliśmy?

Nowe piosenki The Kinks!
foto: en.wikipedia.org

Rodzeństwo nie występowało na jednej scenie od 18 lat! W okolicach wakacji 2013 seria spotkań doprowadziła braci do pojednania. Wcześniej była to bardzo burzliwa relacja. Tak ważne wydarzenie dało fanom nadzieję na to, że zespół The Kinks powróci na scenę po raz pierwszy od 1996 roku. Właśnie wtedy Ray zdecydował się postawić na karierę solową.

"

Mój brat, Dave,  jest bardzo inteligentnym dobrym pisarzem. (…) Przyszedł żeby się ze mną zobaczyć i zagrał mi kilka nowych piosenek. "

Dlaczego więc ciągle czekamy na wielką reaktywację?

Przeszkodą jest tu rywalizacja pomiędzy bratem Raya a perkusistą zespołu The Kinks, Mickiem Avorym. To największa bariera stojąca na drodze do reaktywacji zespołu. Co Ray wie na temat konfliktu, który spędza sen z powiek najwierniejszym wielbicielom twórczości The Kinks?

"

Nie pracuję dla ONZ, jestem tylko muzykiem. W zeszłym tygodniu byłem na drinku z Mickiem i zapytałem o to, co tak naprawdę stało się między nimi. Chłopaki dzielili dom w latach 60. Myślę, że to wydarzenia, które miały miejsce w tamtym czasie, wykreowały tę rywalizację. "

Ray nie za bardzo rozumie także, dlaczego jego brat we wrześniu 2014 roku przyznał, że nie chce powrotu The Kinks.

"

Dave powiedział, że nie chce uczestniczyć w wielkim show Raya Davisa, w którym on jako młodszy brat stałby w kącie. Nie rozumiem o co w tym chodzi. Jeśli zorganizowalibyśmy koncert The Kinks, bylibyśmy po prostu The Kinks. Ray stałby po prawej stronie sceny, a Dave po lewej. Czy w takim razie nasza trasa koncertowa w ogóle się odbędzie? Nie wiem. Przygotowuję album z piosenkami pochodzącymi z mojej książki „Americana” i w związku z tym zorganizuję kilka występów. Jeśli chodzi o The Kinks, muszę porozmawiać z Dave'em. "

Tylko czas pokaże czy kiedykolwiek poznamy te dzieła… I czy usłyszymy jeszcze „You Really Got Me” na żywo…

Magda Słomka
Tagi: Rock News The Kinks