30.10.2014 14:01

Nowy The Dead Weather!

Premierowy album zespołu ma pojawić się dopiero w przyszłym roku, ale muzycy robią wszystko żeby rozbudzić apetyt fanów. Posłuchajcie kolejnego żywiołowego kawałka, który zapowiada najnowszy krążek supergrupy.

Nowy The Dead Weather!
foto: thedeadweather.com

Jack White zwykł dawać nam nadzieję na to, że rock’n’roll nie umarł, a my będziemy mieć okazję usłyszeć w życiu jeszcze coś, co nas zaskoczy. Aktywny muzyk mający w zwyczaju zajmować się kilkoma rzeczami na raz, udostępnił za pomocą streamingu utwór tym razem stworzony pod szyldem The Dead Weather. Premierowy kawałek grupy, w której wokalu udziela Alison Mosshart z formacji The Kills, to „Buzzkill(er)”.

Jeśli jesteście zwykłymi śmiertelnikami, a nie psychofanami, usłyszeliście go po raz pierwszy, ale mogliście wcześniej... Dlaczego? Jak przystało na wielbiciela winyli, muzyk tradycyjnie pokombinował i piosenka została już wydana wraz z innym numerem, „It's Just Too Bad”, na złotym siedmiocalowym winylu. Nie, to nie wszystko. Komplet nazwany „Vault #21”, dostępny tylko dla subskrybentów, zawiera także drugi krążek, na którym znalazł się koncert z pierwszej zagranicznej trasy zespołu The White Stripes „Live Under The Lights of The Rising Sun”, gdzie znajdziemy 31 utworów wydanych na kolorowym winylu. Do tego jeszcze niepublikowane zdjęcia z koncertu. Na koniec Jack dorzucił flagę z logo swojej wytwórni płytowej Third Man Records. Fani mogą czuć się rozpieszczeni…

łajt

To nie jedyne piosenki jakie znamy, które najprawdopodobniej ukażą się na najnowszym krążku The Dead Weather. W grudniu 2013 roku White udostępnił dwa pierwsze kawałki, które grupa nagrała od wydania ich drugiego longplaya - „Open Up (That's Enough)" i „Rough Detective".

Zespół ma na koncie dwa albumy – „Horehound” (2009) oraz „Sea of Cowards” (2010).

Niech ten 2015 już nadejdzie…

Magda Słomka
Tagi: Rock News Jack White The Dead Weather