Nowy The Dead Weather!

Magda Słomka
30.10.2014 14:01
Nowy The Dead Weather! Fot. thedeadweather.com

Premierowy album zespołu ma pojawić się dopiero w przyszłym roku, ale muzycy robią wszystko żeby rozbudzić apetyt fanów. Posłuchajcie kolejnego żywiołowego kawałka, który zapowiada najnowszy krążek supergrupy.

Jack White zwykł dawać nam nadzieję na to, że rock’n’roll nie umarł, a my będziemy mieć okazję usłyszeć w życiu jeszcze coś, co nas zaskoczy. Aktywny muzyk mający w zwyczaju zajmować się kilkoma rzeczami na raz, udostępnił za pomocą streamingu utwór tym razem stworzony pod szyldem The Dead Weather. Premierowy kawałek grupy, w której wokalu udziela Alison Mosshart z formacji The Kills, to „Buzzkill(er)”.

Jeśli jesteście zwykłymi śmiertelnikami, a nie psychofanami, usłyszeliście go po raz pierwszy, ale mogliście wcześniej... Dlaczego? Jak przystało na wielbiciela winyli, muzyk tradycyjnie pokombinował i piosenka została już wydana wraz z innym numerem, „It's Just Too Bad”, na złotym siedmiocalowym winylu. Nie, to nie wszystko. Komplet nazwany „Vault #21”, dostępny tylko dla subskrybentów, zawiera także drugi krążek, na którym znalazł się koncert z pierwszej zagranicznej trasy zespołu The White Stripes „Live Under The Lights of The Rising Sun”, gdzie znajdziemy 31 utworów wydanych na kolorowym winylu. Do tego jeszcze niepublikowane zdjęcia z koncertu. Na koniec Jack dorzucił flagę z logo swojej wytwórni płytowej Third Man Records. Fani mogą czuć się rozpieszczeni…

łajt

To nie jedyne piosenki jakie znamy, które najprawdopodobniej ukażą się na najnowszym krążku The Dead Weather. W grudniu 2013 roku White udostępnił dwa pierwsze kawałki, które grupa nagrała od wydania ich drugiego longplaya - „Open Up (That's Enough)" i „Rough Detective".

Zespół ma na koncie dwa albumy – „Horehound” (2009) oraz „Sea of Cowards” (2010).

Niech ten 2015 już nadejdzie…

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.