10.07.2017 14:43

Nowy album Closterkeller w odcieniu zieleni

Najważniejszy zespół polskiego rocka gotyckiego zapowiada pierwszy od sześciu lat album. Jaką barwę tym razem przyjmie muzyka Anji Orthodox?

Nowy album Closterkeller w odcieniu zieleni
foto: Bartosz Krupa/EastNews

10 lipca 2017 Closterkeller wszedł do studia i rozpoczął pracę nad swoją dziesiątą studyjną płytą. Będzie to pierwszy album zespołu zarejestrowany w jego nowym składzie. Wieloletnich liderów gotyckiej legendy, wokalistkę Anję Orthodox i klawiszowca Michała Rollingera od niedawna wspierają perkusista Adam Najman, basista Aleksander Gruszka i gitarzysta Michał Jarominek. Producentem krążka będzie Adam Toczko.

Premiera płyty przewidziana jest na koniec 2017. Zgodnie z zespołową tradycją, kultywowaną od czasów debiutu grupy, czyli „Purple” z 1990 roku, jej tytuł zainspirowany jest odcieniem jednego z kolorów. Tym razem Anja Orthodox zdecydowała się na „Viridian”, odcień pomiędzy zielenią a błękitem, zbliżony do koloru morskiego.

Fani Closterkeller czekają już dość długo na kolejne studyjne dokonanie legendy rodzimego gotyku. Ostatnie jak na razie, „Bordeaux”,  ukazało się w 2011. Cztery lata później dyskografia grupy wzbogaciła się o płytę „reScarlet” zawierającą koncertową rejestrację kultowego albumu „Scarlet” z okazji 20. rocznicy jego premiery.

Maciej Koprowicz
Tagi: Closterkeller Rock News