02.05.2018 15:38

Nowy album Ghosta został zainspirowany śmiercią Lemmy'ego, Davida Bowiego i Prince'a

Album „Prequelle” będzie dotyczyć tematu śmierci, bowiem lider Ghosta mocno przejął się odejściem wybitnych muzyków.

Nowy album Ghosta został zainspirowany śmiercią Lemmy'ego, Davida Bowiego i Prince'a
foto: kadr z wideo; Richie Hopson / eyevine / East News

 Zakończyło się panowie Papy Emeritusa Zero i obecnie rządy objął Cardinal Copia. Dotychczas enigmatyczny zespół podzielił się singlem „Rats”, który zapowiada album „Prequelle”. Premiera płyty odbędzie się 1 czerwca 2018.  

 Na każdej płycie grupy Ghost pojawiał się nowy Papa Emeritus i po wielu latach spekulacji szwedzki wokalista Tobias Forge przyznał się, że to on chwytał za mikrofon za każdym razem. Teraz już bez ukrywania swojej twarzy pod maską muzyk opowiedział o tym, co zainspirowało go do napisania materiału na potrzeby nowego wydawnictwa.

Lemmy, Bowie i Prince jako inspiracja

Forge wyznał, że było kilka tematów, które chciał podjąć na „Prequelle”:

"

Są to rzeczy, o których jak dotąd nie pisałem lub nie miały wiele wspólnego z przeszłymi dokonaniami Ghost. To płyta o śmierci i zbliżającym końcu zarówno naszym, jak i innych. W przeciągu ostatnich lat odeszło wielu naszych idoli. Jednym z nich był Ronnie James Dio, jednak najbardziej dotknęła mnie śmierć Lemmy'ego oraz w równym stopniu Bowiego i Prince'a. Czuję się jakby odeszli nasi rodzice. "

28 grudnia 2015 rockowy i metalowy świat pogrążył się w żałobie. Tego właśnie dnia zmarł w wieku 70 lat Lemmy Kilmister. 11 stycznia 2016 roku odszedł David Bowie, natomiast 21 kwietnia 2017 roku zmarł Prince.

Muzyk nadal nie może pogodzić się z odejściem takich wybitnych artystów:

"

Zawsze wydawało mi się, że tacy ludzie, jak Lemmy będą żyli wiecznie, a tymczasem przy stole jedno miejsce jest wyjątkowo puste. Nie spodziewałem się, że tak bardzo wpłynie to na mnie i tę płytę. "

Będziemy musieli jeszcze poczekać, zanim Ghost odsłoni wszystkie karty i udostępni nowy krążek. Na pewno będzie spektakularnie jak na szwedzką kapelę przystało.

Obejrzyj zwłoki wokalistów zespołu Ghost

Podczas konferencji w Nowym Jorku ogłoszono śmierć Papy Emeritusa I, II i III. Natomiast Papa Emeritus O twierdzi, że ich ciała zostały zabalsamowane i będą pokazywane w trumnach dla tych, którzy zakupią pakiet VIP Meet & Greet podczas koncertów grupy Ghost w 2018 roku. Zapowiada się ciekawie...

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Ghost