Nowy album Ghosta został zainspirowany śmiercią Lemmy'ego, Davida Bowiego i Prince'a

Aleksandra Degórska
02.05.2018 15:38
Nowy album Ghosta został zainspirowany śmiercią Lemmy'ego, Davida Bowiego i Prince'a Fot. kadr z wideo; Richie Hopson / eyevine / East News

Album „Prequelle” będzie dotyczyć tematu śmierci, bowiem lider Ghosta mocno przejął się odejściem wybitnych muzyków.

 Zakończyło się panowie Papy Emeritusa Zero i obecnie rządy objął Cardinal Copia. Dotychczas enigmatyczny zespół podzielił się singlem „Rats”, który zapowiada album „Prequelle”. Premiera płyty odbędzie się 1 czerwca 2018.  

 Na każdej płycie grupy Ghost pojawiał się nowy Papa Emeritus i po wielu latach spekulacji szwedzki wokalista Tobias Forge przyznał się, że to on chwytał za mikrofon za każdym razem. Teraz już bez ukrywania swojej twarzy pod maską muzyk opowiedział o tym, co zainspirowało go do napisania materiału na potrzeby nowego wydawnictwa.

Lemmy, Bowie i Prince jako inspiracja

Forge wyznał, że było kilka tematów, które chciał podjąć na „Prequelle”:

Są to rzeczy, o których jak dotąd nie pisałem lub nie miały wiele wspólnego z przeszłymi dokonaniami Ghost. To płyta o śmierci i zbliżającym końcu zarówno naszym, jak i innych. W przeciągu ostatnich lat odeszło wielu naszych idoli. Jednym z nich był Ronnie James Dio, jednak najbardziej dotknęła mnie śmierć Lemmy'ego oraz w równym stopniu Bowiego i Prince'a. Czuję się jakby odeszli nasi rodzice.

28 grudnia 2015 rockowy i metalowy świat pogrążył się w żałobie. Tego właśnie dnia zmarł w wieku 70 lat Lemmy Kilmister. 11 stycznia 2016 roku odszedł David Bowie, natomiast 21 kwietnia 2017 roku zmarł Prince.

Muzyk nadal nie może pogodzić się z odejściem takich wybitnych artystów:

Zawsze wydawało mi się, że tacy ludzie, jak Lemmy będą żyli wiecznie, a tymczasem przy stole jedno miejsce jest wyjątkowo puste. Nie spodziewałem się, że tak bardzo wpłynie to na mnie i tę płytę.

Będziemy musieli jeszcze poczekać, zanim Ghost odsłoni wszystkie karty i udostępni nowy krążek. Na pewno będzie spektakularnie jak na szwedzką kapelę przystało.

Obejrzyj zwłoki wokalistów zespołu Ghost

Podczas konferencji w Nowym Jorku ogłoszono śmierć Papy Emeritusa I, II i III. Natomiast Papa Emeritus O twierdzi, że ich ciała zostały zabalsamowane i będą pokazywane w trumnach dla tych, którzy zakupią pakiet VIP Meet & Greet podczas koncertów grupy Ghost w 2018 roku. Zapowiada się ciekawie...

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.