Nowy album Mansona na płycie PlayStation 1

Urszula Drabińska
27.04.2015 14:42
Nowy album Mansona na płycie PlayStation 1 Fot. domena publiczna

„The Pale Emperor” nie ukazał się na zwykłym CD. Dlaczego muzyk zdecydował się na nośnik z lat 90.?

Zdecydowały względy estetyczne. Co jest takiego specjalnego w krążkach produkowanych dla pierwszej konsoli Playstation? Mogą być naprawdę czarne! Jeden z dyrektorów artystycznych „The Pale Emperor” Hassan Rahim, postarał się bardzo, by nośnik muzyki pasował do tego, co na nim można znaleźć. Aby osiągnąć zamierzony efekt głębokiej otchłani, zamówił płyty w tej samej fabryce, która w latach 90. XX wieku wytwarzała krążki dla Sony.

Marilyn Manson przypomina, jakie tematy poruszył na najnowszym wydawnictwie, i dlaczego czarna płyta okazała się niezbędna.

Album nawiązuje do historii Mefistofelesa, która mówi o przeznaczeniu.

Do tej postaci odwołuje się między innymi w utworze „The Mephistopheles of Los Angeles”.

Mrok podkreślony przez kolor krążka to jednak nie wszystko. Odpowiadający za oprawę graficzną opowiada:

Gdy otwierasz pudełko, płyta jest czarna jak smoła. Na jej wierzch dodaliśmy ponadto warstwę reagującą na ciepło – gdy podczas odtwarzania płyta się rozgrzeje, staje się cała biała.

the_pale_emperor Fot. foto: Hassan Rahim

Zaobserwowaliście ten efekt na swoich egzemplarzach? Zdaniem twórców dopiero ten kontrast pomiędzy czernią a bielą opisuje prawdziwą naturę „Bladego Władcy”. Według nich to, że dyski są grubsze, trwalsze i trudniej je nielegalnie skopiować, miało znikome znaczenie przy wyborze nośnika dla „The Pale Emperor”.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.