18.09.2019 17:00

Nowy album Mgły w 4 dni sprzedał się lepiej niż poprzedni w 4 lata

Najnowsza płyta blackmetalowej Mgły "Age of Excuse" cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Muzycy nie spodziewali się takiego zainteresowania.

Mgła
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Blackmetalowa grupa Mgła z Krakowa to w tej chwili jedna z najpopularniejszych formacji wykonujących muzykę ekstremalną w Polsce. Twórczość zespołu to także cenny towar eksportowy, artyści nie stronią od wizyt w zagranicznych klubach i od udziału w imprezach poza obrębem naszego kraju, gdzie są niemniej popularni. 

Muzycy do niedawna mieli na koncie trzy albumy studyjne. Debiut artystów ukazał się w 2008 roku. Drugi album "With Hearts Toward None" cztery lata później, a do niedawna najświeższym dokonaniem metalowców była płyta "Exercises in Futility", po premierze której muzycy wyruszyli w trasę po Ameryce Północnej. 

Mgła: "Age of Excuse" osiągnęła świetny wynik sprzedaży

3 września 2019 roku ukazał się czwarty album Mgły "Age of Excuse", który wzbudził ogromne zainteresowanie metalowego środowiska. Album zebrał garść bardzo dobrych recenzji, a jego sprzedaż najwyraźniej przekroczyła oczekiwania członków zespołu.

Triptykon
Triptykon
Przeczytaj także Najgłośniejsze metalowe pożegnanie lata w Polsce, czyli Summer Dying Loud 2019 [RELACJA]

Muzycy poinformowali swoich fanów na Facebooku, że "Age of Excuse" osiągnęła większy wynik sprzedaży w 4 dni niż jej poprzedniczka w 4 lata. Artyści ostrzegli, że nie wyrabiają się z przesyłkami i uspokoili czekających na paczki. Mimo nieprzerywanej obsługi zamówień, płyty mogą dotrzeć do słuchaczy nieco później.

Mgła zapowiedziała również, że jeszcze w tym roku płyta ukaże się na winylu.

Zobacz też: Dwie Batushki to za mało. Powstała kolejna 

Tagi: Rock News Mgła