03.10.2018 15:36

Gitarzysta grupy Rammstein: Nowy album ukaże się wiosną 2019

Wszystko wskazuje, żę nową płytę grupy Rammstein otrzymamy na początku 2019 roku.

Rammstein wyda nowy album wiosną 2019
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Każda kolejna informacja dotycząca nowej płyty Rammsteina powoduje, że serca fanów zaczynają szybciej bić. Rammstein przymierza się z wydaniem albumu w 2019 roku i ostatnio pojawiły się kolejne dowody na to, że muzycy intensywnie pracują nad materiałem - grupa opublikowała zdjęcie ukazujące orkiestrę nagrywającą ścieżki na nowy album Rammsteina.

Rammstein wyda nowy album wiosną 2019

W najnowszym wywiadzie gitarzysta Paul Landers opowiedział redakcji Music Radar o pracy nad krążkiem i okazuje się, że Rammstein chciałby wydać następcę „Liebe ist für alle da” na początku 2019 roku:

"

Wygląda na to, że nowy album ukaże się wiosną 2019, teraz gramy wszyscy razem w jednym pokoju, tym właśnie się zajmujemy. "

Niestety nie podano konkretnej daty premiery, ale przynajmniej wiadomo, kiedy należy spodziewać się płyty. Muzyk Rammsteina wyznał, że wszyscy skupiają się w jednym pomieszczeniu i razem pracują nad materiałem:

"

Chodzi bardziej o wspólną pracę. Lubimy takie brzmienie, więc postanowiliśmy stworzyć album pracując razem, a nie w sposób, że każdy muzyk nagrywa osobno. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, ale podstawą jest to, że słyszysz cały zespół - można powiedzieć, że jest to zainspirowane naszym brzmieniem na żywo. "

Nowa płyta grupy Rammstein

Dopiero w kwietniu 2018 roku Rammstein opublikował zdjęcia ze studia nagraniowego pokazując, że praca wre. Natomiast przy sprzedaży biletów na noworoczne koncerty grupy w Meksyku pojawiła się informacja, że fani będą mogli usłyszeć nowe utwory grupy.

Fanom pozostaje cierpliwie czekać na nowy materiał i liczyć na ogłoszenie trasy. Przypomnijmy, że Rammstein zagrał ostatni raz w Polsce na Capital of Rock 2016.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Rammstein