19.01.2018 13:08

Nowy album Toola ma ukazać się przed majem 2018

Perkusista Danny Carey podał orientacyjną datę premiery najbardziej wyczekiwanej płyty roku, choć, jak zawsze w przypadku Toola, nic nie jest jeszcze przesądzone…

Nowy album Toola ma ukazać się przed majem 2018
foto: kadr z wideo

Są takie płyty, które stały się memami. Jedna z nich zyskała ten status, choć… jeszcze się nie ukazała. To nowy album Toola.

Fani zespołu Maynarda Jamesa Keenana czekają na nowy krążek od 2006 roku, kiedy wyszedł „10.000 Days”. Muzycy Toola słyną ze skrupulatności i perfekcjonizmu. Cyzelują każdy dźwięk tak dokładnie, że oczekiwanie na ich nową muzykę przeciąga się w nieskończoność – tak przynajmniej wyjaśnia wokalista.

W 2015 roku Adam Jones twierdził, że zespół ma 20 nowych utworów. W 2017 Justin Chancellor mówił, że 90% nowego albumu jest gotowe. Tymczasem mamy 2018 rok i nadal próżno szukać go na sklepowych półkach.

Jednak wygląda na to, że album naprawdę wyjdzie w tym roku. Zaprzyjaźniony z Toolem Tom Morello ujawnił, że miał możliwość już go posłuchać. W grudniu 2017 perkusista Danny Carey zapowiedział, że płyta ukaże się w połowie 2018. Teraz zasugerował, że możemy jej oczekiwać przed nadejściem maja.

Bębniarz wyjawił irlandzkiemu portalowi Overdrive.ie, że ma nadzieję, że Tool zdąży przygotować album przed majowymi koncertami. Krążą spekulacje, że zespół wtedy ma wystąpić na festiwalu Coachella, więc byłby to świetny moment na wydanie płyty.

"

Wszystko idzie bardzo dobrze. Weszliśmy niedawno znów do studia. W maju mamy kilka koncertów, więc mam nadzieję, że wcześniej będziemy mieli płytę. Ale w tym momencie to myślenie życzeniowe. Myślę, że to samo mówiłem w ubiegłym roku.

Mamy już dużo gotowego materiału. Niedługo zamierzamy wejść znów do studia. Sprawy się toczą. Nie włóczymy się po Hollywood, tylko naprawdę pracujemy przez cały czas. "

Danny, trzymamy za słowo! 

Maciej Koprowicz
Tagi: Tool Rock News