11.09.2018 12:03

Nowy album Toola ukaże się jednak w 2019?

Maynard James Keenan zdradził na Twitterze, że nagrywa partie wokalne na najbardziej wyczekiwany album świata. Zła wiadomość jest taka, że raczej nie ukaże się w tym roku.

Nowy album Toola ukaże się jednak w 2019?
foto: kadr z wideo

O tym, że Tool naprawdę nagrywa swój piąty album studyjny, wiemy od marca 2018, kiedy Adam Jones ujawnił, że zespół wszedł do studia. Data premiery następcy „10.000 Days” pozostaje jednak zagadką.

Danny Carey zapowiadał, że płyta ukaże się przed majem 2018, ale jak wiadomo, pozostało to obietnicą bez pokrycia. Nawet sam wokalista Toola, Maynard James Keenan publicznie popędzał kolegów do roboty.

Nowy album Tool w 2019

Na swoim Twitterze Maynard ujawnił, że wreszcie nadszedł moment, by mógł nagrywać wokale. Poinformował o tym w typowym dla siebie, lakonicznym stylu. Post muzyka zawiera jeszcze jedną ważną sugestię – zespół zakłada, że album ukaże się w 2019 roku.

"

Aktualizacja – scratch wokal nagrany przed chwilą. AJ [Adam Jones] mocno siedzi w gitarach. Po tym finałowy wokal. Krok do tyłu. Adjusting. Miks. Adjusting. Jeszcze raz adjusting. Mastering. Adjusting. Jeszcze raz adjusting. Zostało Dużo Drogi Ale Jest O Wiele Bliżej. #TOOL #2019 "

Google ogłosił premierę nowego albumu Toola

W lipcu Google Alert spłatał psikusa fanom zespołu Keenana, informując ich, że wyszła nowa płyta Toola! W rzeczywistości doszło do zabawnej pomyłki – chodziło o wydawnictwo rapera o pseudonimie TOOL$.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Tool Maynard James Keenan