09.09.2019 10:29

Nowy album Toola zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard. "Fear Inoculum" pobił Taylor Swift

30 sierpnia 2019 roku ukazał się piąty album studyjny grupy Tool. "Fear Inoculum" podbija listy przebojów i wyprzedza popowych wykonawców.

Tool
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Po 13 latach fani Toola doczekali się nowego materiału od swojej ulubionej kapeli. Muzyka na "Fear Inoculum" podzieliła zarówno fanów grupy jak i krytyków. Nie zmienia to jednak faktu, że album był jedną z najbardziej wyczekiwanych płyt metalowych ostatnich lat.

Tool na pierwszym miejscu listy Billboard

Widać to chociażby po statystykach sprzedaży krążka. "Fear Inoculum" zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200 i pobił wynik albumu Tylor Swift. Ostatnią rockową płytą, której udało się to osiągnąć był krążek grupy Dave Matthews Band w czerwcu 2018 roku. Tool w pierwszym tygodniu po premierze nowego materiału sprzedał album w ilości 270 tysięcy egzemplarzy, z czego 248 tysięcy to kopie fizyczne. 

Tool
Tool
Przeczytaj także 12-latek nie poszedł na lekcje, bo chciał iść na koncert Toola. Bezcenna reakcja nauczyciela

Dzięki sukcesowi "Fear Inoculum" do łask list przebojów wróciły także poprzednie albumy Toola. Krążek "Aenima" trafił do Top 10 Billboardu z wynikiem 33 tysięcy odtworzeń płyty w serwisach streamingowych. Co więcej, tytułowy singiel "Fear Inoculum" zyskał status najdłuższego utworu w historii, który pojawił się w zestawieniu Hot 100. Tool to także pierwszy zespół, który zajął 10 pierwszych miejsc na liście Billboard’s Rock Digital Song Sales.

Zobacz też: Czy wiesz, że mama Toma Morello była wychowawczynią gitarzysty Toola?

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Tool