19.08.2019 15:41

Nowy album grupy Slipknot góruje w zestawieniach na całym świecie

9 sierpnia 2019 roku ukazał się szósty studyjny album grupy Slipknot. Płyta cieszy się ogromną popularnością i uznaniem na całym świecie.

Slipknot
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Fani Slipknota czekali na nowy album formacji 5 lat. Nie jest to może najdłuższy okres, jednak zaczęli się już powoli niecierpliwić, a oczekiwania z każdym miesiącem rosły. Jednak jak czytamy w recenzjach i widzimy na słupkach sprzedaży oraz w ilości odtworzeń w serwisach streamingowych, najwyraźniej na dobre rzeczy warto poczekać. "We Are Not Your Kind" bije rekordy popularności na całym świecie.

Slipknot "We Are Not Your Kind" góruje w zestawieniach

Jak podaje raport Nielsen Music, najnowsze dzieło Slipknota sprzedało się w pierwszym tygodniu od premiery w ilości 118 tysięcy egzemplarzy. Album "We Are Not Your Kind" pojawił się także na pierwszym miejscu zestawienia Billboard 200.

To imponujący wynik biorąc pod uwagę ostatnie lata i osiągnięcia innych reprezentantów gatunku. Ostatnim rockowym albumem, który znalazł się na szczycie listy był "Concrete and Gold" Foo Fighters z 2017 roku. W pierwszym tygodniu od premiery sprzedano 127 tysięcy sztuk płyty.

Slipknot
Slipknot
Przeczytaj także Slipknot po raz pierwsz zagrał na żywo "Solway Firth" [WIDEO]

Slipknot podbił również listy przebojów w Australii oraz zadebiutował na pierwszym miejscu zestawienia w Wielkiej Brytanii, Belgii i Finlandii. 

Slipknot w Polsce w 2020 roku

Grupa Slipknot ostatni koncert w Polsce zagrała podczas imprezy Mystic Festival w 2019 roku. Zespół po krótkiej przerwie powróci do naszego kraju, aby promować swój najnowszy album "We Are Not Your Kind". Muzycy nie ogłosili jeszcze dokładnej daty koncertu, jednak wiemy, że wydarzenie odbędzie się w Łodzi w 2020 roku. 

Zobacz też: Corey Taylor wyda nową książkę? "Znowu zaczynam czuć wenę" 

Tagi: Rock News Slipknot