01.10.2018 19:09

Nagie zakonnice całe we krwi w nowym klipie Behemotha do „Bartzabel”

Grupa Behemoth pokazała kolejny teledysk promujący nadchodzącą płytę. Zobaczcie kontrowersyjny klip do singla „Bartzabel”

Behemoth z klipem do
foto: kadr z wideo

Nowy album studyjny Behemotha zbliża się wielkimi krokami. „I Loved You At Your Darkest” pojawi się na rynku już 5 października 2018 i dotychczas zobaczyliśmy klipy do utworów „God=Dog” oraz „Wolves ov Siberia”.

Behemoth z nowym klipem do „Bartzabel”

Behemoth podzielił się kolejnym teledyskiem, tym razem do utworu „Bartzabel”. Za wideo odpowiada Grupa 13 niejednokrotnie współpracująca z grupą. I tym razem nie obyło się bez kontrowersji - w teledysku zobaczymy bowiem nagie zakonnicy całe we krwi, czaszki czy zdechłe ptaki.

Nergal tak wypowiedział się na temat nowego singla: 

"

„Bartzabel” narodził się w zasadzie podczas próby. Nie mieliśmy żadnego kształtu, żadnej wizji tego utworu, ale powstawał fragment po fragmencie i efekt finalny niesamowicie nam się spodobał. Traktujemy go jako swojego rodzaju oko cyklonu albumu „ILYAYD” – jest z jednej strony najspokojniejszym i najwolniejszym utworem na płycie, a z drugiej jednym z najmroczniejszych. Jeśli chodzi o tekst utworu, to (wraz z Krzysztofem Azarewiczem) zainspirowaliśmy się Aleisterem Crowleyem („The Spirit Of Mars”) "

Lider Behemotha wyznał również, że może posunąć się do stwierdzenia, iż jest to jego ulubiony klip grupy.

Behemoth z nową płytą „I Loved You At Your Darkest”

Tytuł albumu wydaje się nietypowym tytułem dla blackmetalowego krążka, ale pochodzenie może zadziwić fanów jeszcze bardziej niż same słowa, o czym wspomniał już wcześniej Nergal:

"

To werset z Biblii, a właściwie cytat samego Jezusa Chrystusa. Użycie tych słów w kontekście tytułu naszej nowej płyty postrzegam jako ekstremalne świętokradztwo. "

Album został wyprodukowany przez grupę Behemoth. Bębny współprodukował Daniel Bergstrand (Meshuggah, In Flames), miksem zajął się Matt Hyde (Slayer, Children Of Bodom), masteringiem Tom Baker (Nine Inch Nails, Marilyn Manson), a w nagraniach wzięła udział siedemnastoosobowa polska orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Behemoth