21.07.2017 15:49

Nowy klip Linkin Park pojawił się kilka godzin przed śmiercią Chestera Benningtona

Najnowsze wideo Linkin Park trafiło do sieci tego samego dnia, w którym świat obiegła bardzo smutna wiadomość...

Nowy klip Linkin Park pojawił się kilka godzin przed śmiercią Chestera Benningtona
foto: kadr z wideo

Wiadomość o śmierci Chester Benningtona zszokowała fanów muzyki. Artysta powiesił się w swoim domu w Palos Verdes Estates w Los Angeles 20 lipca 2017 roku. Media i specjaliści z branży muzycznej podkreślają, że przyczyną samobójstwa muzyka mogła być depresja i zwracają uwagę na podobieństwo śmierci Chestera Benningtona i Chrisa Cornella. Z całego świata płyną kondolencje i pożegnania, zamieszczane przez znanych artystów w social mediach. 

„Talking To Myself” to kolejny singiel z wydanej 19 maja 2017 roku 7. studyjnej płyty zespołu pt. „One More Light”. Na albumie znalazły się również mocno krytykowany przez fanów numer „Heavy” oraz „Battle Symphony” do których także zostały nagrane teledyski. Prawdopodobnie jest to jeden z ostatnich klipów, w których będzie można zobaczyć byłego wokalistę Linkin Park. Za produkcję i edycję wideo odpowiadał Mark Fiore. 

Klip został zmontowany z różnych nagrań zarejestrowanych podczas koncertów oraz wizyt grupy w różnych miastach. Widać w nim m.in. skaczących fanów oraz Chestera Bennigtona i pozostałych członków zespołu na występach.

Ostatni koncert, na którym można było oglądać Chestera Bennigtona odbył się 6 lipca 2017 roku zespół wystąpił w Barclaycard Arena w Birmingham. Wcześniej, 15 czerwca 2017 roku, Linkin Park odwiedził również Polskę w ramach Impact Festival 2017 w krakowskiej Tauron Arenie.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Linkin Park