12.05.2015 10:18

Nowy klip Mansona z gwiazdą kina

To drugi teledysk promujący ostatni album artysty „The Pale Emperor". Występuje w nim czarnoskóry aktor Michael Kenneth Williams. Poznajcie Mefistofelesa z Miasta Aniołów.

Nowy klip Mansona z gwiazdą kina
foto: kadr z wideo

Pierwsze wideo z dziewiątej studyjnej płyty Mansona powstało do utworu „Depp Six". Tym razem możemy zobaczyć klip do „The Mephistopheles of Los Angeles".

Czarno-biały obrazek otwiera sekwencja, w której pod przykryciem nocy tajemniczy mężczyzna przemierza ulice Los Angeles. To Michael Kenneth Williams, aktor o szerokim filmowym emploi. Mogliśmy go zobaczyć w takich filmach, jak „RoboCop" z 2014 roku, w produkcjach telewizyjnych, np. „Zakazane imperium", ale też u mistrzów kina pokroju Paula Thomasa Andersona w „Wadzie ukrytej".

W swoim monologu rozpoczynającym teledysk głębokim głosem opowiada o pewnym mrocznym spotkaniu, które zabrało mu dech. Cytuje wypowiedź padającą z ust tajemniczego nieznajomego:

"

Mój synu. To nie to co myślisz. Jestem Mefistofelesem Los Angeles. "

Po tych słowach wchodzi muzyka i zaczyna się mroczny teledysk Marilyna Mansona, w którym artysta błogosławi na ulicy typów spod ciemnej gwiazdy. Doświadczamy też zahaczających o tematykę religijną symboli i niepokojącej atmosfery, która cechuje znaczną część krótkich form filmowych stworzonych do muzyki Mansona. 

Do jakiej kolejnej piosenki z „The Pale Emperor" powinien powstać teledysk?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Marilyn Manson