Nowy musical o Michaelu Jacksonie sugeruje, że to rękawiczka z obcej planety jest odpowiedzialna za molestowanie

06.12.2019 12:45
Nowy musical o Michaelu Jacksonie sugeruje, że to rękawiczka z obcej planety jest odpowiedzialna za molestowanie Fot. materiały prasowe/Harry Pallenberg/Sunny & Mild Media

"For the Love of Glove" ma zadebiutować na deskach teatru Carl Sagan-Ann Druyan w styczniu 2020 roku. Poznaliśmy szczegóły fabularne sztuki o Michaelu Jacksonie.

Michael Jackson był już bohaterem filmów, telewizyjnych programów i musicali, ale chyba nikt nie spodziewał się tego, co przygotowali twórcy "For the Love of Glove". Musical opowie bowiem historię Jacksona za pomocą kukiełek, a sprawcą wielu problemów prawnych wokalisty związanych z domniemanym molestowaniem dzieci okazuje się być... obcy w kształcie rękawiczki, który żywi się "krwią małych nieskalanych chłopców".

Musical o Michaelu Jacksonie będzie wyjątkowo absurdalny

Całe traumatyczne przedstawienie zostało zatytułowane "For the Love of Glove: An Unauthorized Musical Fable About the Life of Michael Jackson as Told by His Glove" i zostało zapowiedziane w listopadzie 2019 roku. Teraz nareszcie poznaliśmy sporo szczegółów - w tym również i datę pierwszego spektaklu.

Pierwszą oficjalną informacją podaną przez twórców, było zaprzeczenie tego, jakoby Johnny Depp miał pracować nad "For the Love of Glove". Jak podaje The Hollywood Reporter:

Obecnie trwa konflikt związany z twórcami, a reprezentant Johnny'ego Deppa twierdzi, że on i jego firma nie mają nic wspólnego z musicalem.

Przeczytaj także

Musical "For the Love of the Glove" znalazł również jednego ze swoich głównych bohaterów - w roli Rękawiczki wystąpi Jerry Minor, którego widzowie mogą kojarzyć z "Saturday Night Live". Rękawiczka nowi imię THRHIL-LHA, W obsadzie pojawił się również Eric B. Anthony z "Króla Lwa", który zagra laleczkową wersję Michaela Jacksona.

Chociaż scenarzysta Julien Nitzberg oryginalnie miał pomysł na produkcję już 20 lat temu, to stwierdził, że dopiero teraz jest odpowiedni moment na to, by produkcja zobaczyła światło dzienne. W rozmowie z The Hollywood Reporter

Powinniśmy brać udział w "kulturze rozmyślania", gdzie zastanawiamy się, co sprawiło, że ludzie byli tak zje*ani. Wydaje mi się, że mamy zbiorową traumę, którą czują wszyscy fani Jackson 5 i Michaela. Nasz spektakl ma pomóc ludziom w poradzeniu sobie z tymi doświadczeniami i jednocześnie pokazać wszystkie posr*ne rzeczy, które miały wpływ na życie Michaela.

Spektakl "For the Love of Glove" zadebiutuje 25 stycznia 2020 roku w teatrze Carl Sagan-Ann Druyan w Los Angeles.

Zobacz także: Twórca "Bohemian Rhapsody" stworzy biografię Michaela Jacksona

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.